nepřihlášený | přihlásit | zaregistrovat

Home Page


Rally fórum


Rubriky


Kalendáře


Fotografie


Portály


Služby




Doporučujeme




Dakaru 2010 opět v Argentině

Zveřejněno: 04-06-2009 08:04
Autor: iAdam
Rubrika: DáLKOVé RALLY
Komentářů: 0, buďte první!
Přečteno: 643x
Zformátovat článek pro tisk
tip rallyzone:

Po loňském úspěšném ročníku Dakaru, poprvé konaném mimo černý kontinent, se dostává Argentině i Čile opět cti, tento podnik znovu hostit i v následujícím roce.

Ředitel podniku Etienne Lavigne si pochvaloval bezproblémový průběh letošního ročníku, který musel být kvůli hrozbě terorismu přesunut do netypických končin Jižní Ameriky. Tento podnik přilákal účastníky ze 49 zemí, okolo tří miliónů diváků přihlížejících u trati a asi dva bilióny doma u televizí. Logickou volbou je tedy potvrzení dalšího ročníku, který se bude konat na stejném místě.

Jsme potěšení, že v návaznosti na letošní úspěšný ročník, který se konal na území Argentiny a Čile, můžeme oznámit návrat Dakaru pro příští rok opět do Jižní Ameriky,“ ohlásil Lavigne.

Potvrzení Argentiny jako pořadatele Dakaru 2010 potěšilo i Carlose Meyera, argentinského ministra turistického ruchu. „Je to velký úspěch pro Argentinu a určitě to podpoří turistiku v naší zemi a naši prestiž v mezinárodním měřítku.“

32. ročník Dakaru odstartuje v Buenos Aires v pátek 1. ledna 2010 a do argentinské metropole se vrátí opět v neděli 17. ledna. Posádky při něm najedou 8600 Km a z toho 5200 Km rychlostních speciálek. Celá soutěž je organizována do smyčky, která se pojede proti směru hodinových ručiček.

Startovat se bude na severu. Ze začátku se pojede na pevném podkladu. Další část zavede závodníky do And, kde bude asi nejvíce upřena pozornost na poušť Atacama s pěti pouštními etapami. Návrat zpět do Buenos Aires nabídne rozmanitost horského terénu.

SDÍLEJTE ČLÁNEK NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
DISKUZNÍ FÓRUM
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
Pravidla
Zakazuje se užívání vulgárních výrazů, hanlivých narážek s rasisitickým podtextem a porušování platných zákonů ČR. Redakce si vyhrazuje právo smazat takto závadné příspěvky.



   
 
 
Zaregistrujte se a získejte spoustu výhod!

- zakládání témat
- téměř neomezená délka příspěvku
- možnost hlasovat pro příspěvky
- avatar u vašeho jména


Zakazuje se užívání vulgárních výrazů, hanlivých narážek s rasisitickým podtextem a porušování platných zákonů ČR. Redakce si vyhrazuje právo smazat takto závadné příspěvky.
FORUM.RALLYZONE.CZ [Počet on-line uživatelů: 1]

související články

13.01.2012 - Gordon z letošního Dakaru diskvalifikován, zatím
11.01.2012 - Loprais má zlomené dva obratle, v době nehody neřídil
06.01.2012 - Aleš Loprais upevňuje 4. místo druhou příčkou v náročném ergu u Fiambaly
06.01.2012 - Dnešní etapa na Dakaru zrušena
05.01.2012 - Fotogalerie z Rally Dakar 2012
05.01.2012 - Těsná bitva o vteřiny pokračuje a Aleš Loprais postupuje opět o příčku výše
04.01.2012 - Ve třetí etapě Aleš Loprais postupuje zase o příčku výše
02.01.2012 - Dakar 2012: V cíli se raduje Peterhansel, De Rooy a Despres
02.01.2012 - První etapa je za námi
02.01.2012 - Dakar 2012 začíná: po první etapě Aleš Loprais kontroluje první desítku

  RallyZone.CZ
member of AutoRoad.CZ

Copyright © 2007 - 2012
RallyZone.CZ - Novinky ze světa rally, WRC, IRC
  Odkazy:     Sportovní vozy - inzerce   Inzerce zdarma, bazary   Časopis Rally  


Jakékoli publikování nebo další šíření obsahu serveru RallyZone.CZ je bez písemného souhlasu společnosti Active Solutions s.r.o. zakázáno.