Circuit of Ireland Rally: ŠKODA slaví double

iM2, 22. dubna 2014, 22:21 Google+

Posádka Lappi/Ferm vítězí v severoirské rally a vede nyní hodnocení ERC. Wiegand s Christianem slaví své první pódium v ERC.

Rally Liepaja-Ventspils

Rally Liepaja-Ventspils | foto: Tomáš Brázdil, RallyZone.cz

Značce ŠKODA se vysněné velikonoční překvapení vydařilo: Na rally „Circuit of Ireland“, čtvrtém podniku letošního ERC, slaví značka z Mladé Boleslavi skvělý double. Finové Esapekka Lappi a Janne Ferm zvítězili v deseti z 18 rychlostních zkoušek na úzkých a rychlých tratích kolem severoirského hlavního města Belfastu. Sepp Wiegand a Frank Christian z týmu ŠKODA AUTO Deutschland korunovali sobotní famózní stíhací jízdu druhým místem. Pátou příčku navíc obsadila s privátním vozem Fabia Super 2000 britská posádka Neil Simpson/Claire Mole.

„Jsme hrozně moc šťastní, že jsme zde v Severním Irsku zvítězili,“ říká Esapekka Lappi. „Celý tým pro tento výsledek tvrdě pracoval. Před startem soutěže jsme ani nepomysleli, že bychom mohli vést od začátku až do konce. Byla to pro nás skvělá rally. Rychlost a spolehlivost vozu byla naprosto rozhodující a naše intenzivní příprava s Jannem se bohatě vyplatila. Díky a gratulace patří celému týmu.“ Svým druhým vítězstvím v sezóně (po triumfu v Lotyšsku) se Lappi s Fermem dostali do vedení jezdců a spolujezdců ERC.

Wiegand vyhrál v sobotu čtyři rychlostní zkoušky a poskočil tak ze čtvrté příčky až na druhou. „Spadl mi obrovský kámen ze srdce,“ glosoval dosažený výsledek Sepp Wiegand. „Naše první pódium v ERC a k tomu ještě double značky ŠKODA. Na tom jsme pracovali od začátku sezóny. Děkuji celému týmu, měli jsme skvěle připravený vůz. Druhý den jsme se neustále zlepšovali, jen tak jsme mohli předhonit Roberta Barrabla. To nás určitě v dalším průběhu sezóny požene kupředu.“ V hodnocení mistrovství Evropy se Wiegand dostal na třetí příčku.

Číslo rally „Circuit of Ireland“: 3
ŠKODA se triumfem Lappiho s Fermem zapsala potřetí do vítězné výsledkové listiny na této soutěži. V roce 2009 vyhrál místní matador Eugene Donelly s Paddy Tonerem ve Fabii WRC, v roce 2012 dominovala na třetí nejstarší soutěži světa tehdejší tovární posádka ŠKODA Motorsportu Juho Hänninen/Mikko Markkula s vozem Fabia Super 2000.