Rally Bosphorus (ERC, TUR): Vítězem Avci, Tlusťák sedmý

Tomáš Urban, 3. června 2011, 23:31 Google+

VÝSLEDKY CÍL + Onboard :Čtyři rychlostní zkoušky byly v plánu dnes v Istanbulu.

avci, aygiz

Čtyři rychllostní zkoušky byly v plánu dnes v Istanbulu.

První rz dne vyhrál opět Avci před Oleksowiczem a Bettim. Tlusťák začal devátým časem se ztrátou minutu na vítzěze.

Druhá zkouška dne se stala kořistí Bettiho, tři desetiny byl zpět Avci a Oleksowicz. Zkouška se povedla poláku Rutovi a dostal se na páté místo před Kazaze. Tlusťák zajel desátý čas.

Druhé průjezdy dnešních zkoušek se nejlépe povedly domácímu Cukurovi s Fabií S2000, který se vrátil do dnešního dne v rámci superrally. Osmý a desátý čas zajel Tlusťák.

Vítezem se tedy stal Avci před Bettim, ale jen o 26 vteřin. Třetí skončil Oleksowicz. Ruta za sebou udržel Kazaze. Za úspěch se dá považovat sedmé místo Tondy Tlusťáka s Janem Škaloudem a vypůjčeným Fiatem Punto S2000.

Dvoukolky vyhrál Todor Slavov s Cliem R3.

Do cíle dorazilo 28 posádek ze 49 startujících. Dalším podnikem je Geko Ypres Rally v Belgii 23-25.6. 2011

+1253,8

První z druhých průjezdů byla rz devět s názevm Göcbey II dlouhá jedenáct kilometrů. Nejlépe zabral Oleksowicz, hned za ním Travaglia a Betti a Avci. Oleksowicz se dostává před Bettiho na místo třetí.

Desátou rz proletěl nejrychleji Avci. Následován Oleksowiczem Bettim a Travagliou. Velmi dobře jede i člen týmu Castrol Ford Team Turkiye´s young driver Murat Bostanci. Na posádky dále čeká nejdelší zkouška dne, 15,66 km dlouhá Darlic II.

Tuto zkoušku vyhrál opět Avci. Pět vteřin scházelo Bettimu a jedenáct Bostancimu. Smůlu měl Travaglia, když třefil obrovský kámen a musel ze soutěže odstoupit. Avcimu tak ubyl zásadní soupeř.

Poslední zkouška dne měla jen necelých deset kilometrů. Vyhrál opět skvělě jedoucí Avci před Bettim. Třetí opět Bostanci.

Celkově tak vede Avci, čtyřicet vteřin před Bettim. Oleksowicz ztrácí minutu dvacet, ale za sebou má Bostanciho necelých dvacet vteřin.

Jak jela dneska odpoledne česká posádka Tlusťák - Škaloud s Puntem S2000. První odpolední zkoušku zajeli devátý čas, na další jedenáctý. Zde začal soubouj o místo osmé se Soylem. Na jedenácté zkoušce Soylu zabral a dal zádveřickému jezdci pět vteřin. Na dvanácté zabral Tonda a lehké problémy měl Soylu. Rozdil mezi nimi je nyní ve prospěch našeho jezdce 28 vteřin.

Zítra čekají na posádky  dvě dlouhé rychlostní zkoušky po kterých může být ještěš vše jinak. Zkoušky se jedou dvakrát. Jedna má 21 a druhá 25km. Podle všeho ještě není nic rozhodnuto.

+7:58,5

Dvakrát čtyři rychlostní zkoušky čekaly dnes na posádky startujíci na Bosphorus Rally.

První rz dne vyhrál Betti před Travagliou a Avcim. Betti se tak posunul na třetí místo před Oleksowicze. Prvních deset se vešlo do 20ti vteřin. Ze špičky se poroučel mimo trať Burak Cukurova s Fabií S2000.

V šesté rz se nejlépe dařilo opět Avcimu, šest a půl vteřiny za ním Betti a sedm Oleksowicz.Nedařilo se tlusťákovi když  rz dokončil na dvanáctém místě se ztrátou 38 vteřin, o dvě před ním byl vedoucí muž F2 Slavov. Avci zatroubil k velkému útoku, na Travagliu už ztrácí jen necelých pět vteřin.

Sedmou rychlostní zkoušku vyhrává domácí Bostanci s Fiestou S2000, druhý Avci a třetí Oleksowicz. Zkouška se nepovedla Travagliovi a Avci se tak ujímá vedení. Odstupuje Cetinkaya pravděpodobně pro technikcou závadu.

Vítězstvím v osmé zkoušce potvrdil Avci vedení. Travaglia a Betti stejný druhý čas. Kazaz dnes bojuje s nefunkčním intercomem. Slavov zajíždí na necelých deseti km rychlostní zkoušky osmý čas absolutně. Tonda Tlusťák vše podřizuje dojetí a zajíždí 14tý čas, celkově je osmý. Nicméně nebude to mít lehké protože nejbližší pronásledovatelé jsou blízko.

Výsledky po první etapě

Šotolinová Rally Istanbul je dalším podnikem v kalendáři ERC. Na posádky čeká ve třech dnech 16 rychlostních zkoušek o délce 93 km. Celkem má soutěž i s přejezdy 637,97 km, takže se v podstatě odehrává na pětníku.

Nejkratší Rz s názvem Airport zvládl nejlépe Betti s Peugeotem S2000, hned za ním Travaglia s Fiestou S2000 a  třetí byl Oleksowicz se stejným vozem. Devátý čas zajel Tlusťák s Puntem S2000. Na druhé Rz zabral Oleksovicz a vyhoupl se do čela, druhý byl domácí Avci a třetí Travaglia všichni Fiesta S2000. Tlusťákovi se Škaloudem patřila devátá pozice.

Třetí test byl opět "Letiště". V pořadí Travaglia, Betti Oleksowicz, desátý Tlusťák.  Čtvrtý test byl druhým průjezdem RZ 2. Bylo vidět, že do tempa se dostal Travaglia, vteřinu za ním byl Avci a pět Betti. Pěkný desátý čas zajel zádveřický pilot. o místo před ním byla Burcu Cetinkaya, která startuje se stejným vozem jako naši.

Celkově je tedy po první etapě první Travaglia. Druhý Oleksowicz ztrácí devět a Avci deset. Tonda Tlusťák je devátý, což je super výsledek na šotolině.

Dvoukolky zde totálně opanoval Bulhar Todor Slavov s Cliem R3.

Zítra pokračuje rally čtyřmi testy, které se jedou dvakrát. Etapu dnes dokončilo 45 posádek. Odstartovalo 49.