Ogier chce Loeba porazit na jejich domácí půdě

iM2, 13. srpna 2011, 23:40 Google+

Ještě nikdo jiný než Sébastien Loeb nedokázal od doby co WRC jezdí v Německu vyhrát Rally Deutschland. Krajan fenomenálního Loeba, Sébastien Ogier, teď doufá, že se mu podaří pokračování tohoto nevídaného rekordu svého krajana zastavit.

Ogier, Sebastien - Ingrassia, Julien

Ogier, Sebastien - Ingrassia, Julien | foto: Citroën Communication

I přesto, že se Německá rally jede velmi blízko loebovu rodnému Alsasku, tak Ogier doufá, že mu trénink na asfaltu navíc pomůže smazat výhodu znalosti domácích tratí. Francouz, který odstartuje do Rally Deutschland 31 bodů za vedoucím Loebem a kterému momentálně patří třetí místo mezi jezdci za Loebem a Hirvonenem, se totiž zůčastnil jezdecké školy v Le Mans, aby tak zlepšil svoje dovednosti na asfaltu.

"Je to škola pro mladé okruhové jezdce. Jezdil jsem sice s menším autem, které mělo motor 1,6l, ale byla to dobrá zkušenost. Snad mi to v Německu pomůže," říká Ogier. Zatímco 27letý jezdec ještě ve WRC na asfaltu nevyhrál, Loeb v Německu vítězí pravidelně od roku 2002 (tehdy se zde jelo poprvé).

"Zatím ještě stále máme šanci šampionát vyhrál, ale abychom ho vyhráli, tak musíme Loeba porazit v Německu. Bude to těžké, ale myslím si, že díky mé momentální rychlosti na asfaltu je to možné," věří jezdec Citroënu.

Další zajímavou zprávou je, že Ogier plánuje před startem Francouzské rally odstartovat v nějaké místní francouzské rally, aby tak zvýšil svoje šance na úspěch.