Rally Akropolis: Petter Solberg vyhrál kvalifikaci + startovní pořadí

iM2, 24. května 2012, 10:56 Google+

KVALIFIKACE + STARTOVNÍ POŘADÍ; Petter Solberg zajel nejrychlejší čas na měřeném testu, který slouží jako kvalifikace pro soutěže v Řecku. Nor si tak bude moci jako první vybrat startovní pozici pro páteční etapu Řecké rally.

Solberg, Petter	- Patterson, Chris

Solberg, Petter - Patterson, Chris | foto: Joel Martin, RallyZone.cz

Tovární posádka týmu Ford - Petter Solberg a Chris Patterson zvítězila na trati kvalifikačního testu před Rally Akropolis. 6,2km dlouhý test byl situován poblíž centra soutěže, města Loutraki. "Je skvělé vyhrát kvalifikaci, bude to dulěžitý prvek. Auto fungovalo perfektně, tohle by pro nás mohla být dobrá rally. Myslím, že budeme startovat až někde vzadu. I kdyby náhodou zapršelo, tak zdejší tratě velmi rychle uschnou. Zcela určitě je dobrou volbou startovat vzadu," naznačuje svoji volbu Petter.

Druhý čas zajel jeho týmový kolega, Jari-Matti Latvala, který se do MS vrací po zranění. "V jedné zatáčce jsem myslel, že má zařazený 1. rychlostní stupeň, ale ve skutečnosti jsem tam měl 2., chybně jsem zařadil o stupeň výš a dal tam 3.. Motor uplně ztratil výkon, ale já jsem hned podřadil a bylo to v pořádku. Ztratili jsme jen několik desetinek. Po takové době v autě je tento výsledek skvělým povzbuzením," říká Fin.

Třetí nejrychlejší čas zajela jednička továrního týmu Citroën, Sébastien Loeb, který byl jen o 0,3s rychlejší než jezdec M-Sportu, Evgeny Novikov. Až pátý čas má na svém kontě Mikko Hirvonen s druhou tovární DS3 WRC, Fin ale během testu udělal polohodiny. Šestý je junior Citroënu, Thierry Neuville.

Kvalifikace byla trošku zklamáním pro Madse Ostberga, který zajel až 7. čas. Za ním je Ott Tänak, který by už potřeboval odjet soutěže bez problémů. Martin Prokop zaznamenal 9. čas, za ním je Nasser Al-Attiyah. Brazilec Oliviera s Fiestou RS WRC byl 11., za ním pak bývalý dvojnásobný mistr PWRC, Armindo Araujo s Mini.

Posádky si vyberou svoji pozici ve 12:30 místního času (11:30 našeho času).