Norsko a souboj budoucích hvězd WRC

iM2, 18. února 2008, 00:20 Google+

Sotva týden poté, co získal jako nejmladší jezdec v historii světového šampionátu body, vytvořil norský teenager další rekord. Andreas Mikkelsen se stal nejmladším vítězem Norského šampionátu v rally.

Mikkelsen, Andreas

Osmnáctiletý pilot získal za volantem Fordu Focus WRC 06 páté místo ve Švédské rally. Dopomohl mu k tomu sice i fakt, že jezdec Stobartu Matthew Wilson musel vzdát pro technické problémy, ale na to už se historie ptát nebude. Navíc jejich souboj byl těsný, a tak se dala očekávat tvrdá bitva o 4 body.

Úspěchem  posílený vyrazil na start KNA Rally Finnskog. Mikkelsen a jeho co-pilot Ola Fløene vyhráli čtyři ze šesti RZ a v rally, která se konala blízko Švédských hranic, slavili zasloužený úspěch. To také znamená, že Mikkelsen ukončil vítěznou sérii Madse Østberga, který vyhrál devět soutěží v řadě. Bez zajímavosti také není, že obě soutěže (Švédská rally i KNA Rally Finnskog) jsou vzdáleny velice blízko od sebe.

Po prvních čtyřech RZ oddělovalo dva mladé norské jezdce pouhých deset sekund. Ale defekt pneumatiky Østberga na trati RZ5 znamenal, že si Andreas dojel pro svoje první vítězství na domácí půdě. Za Mikkelsenem a Andersem Grøndalem, ten jel se Subaru Impreza WRC, dokončil smolař Østberg rally na třetí pozici. Østberg a Mikkelsen mají oba 48 bodů v tabulce šampionátu. Třetí je Grøndal se 46 body.