Valoušek třetí v Itálii

Tomáš Urban, 9. března 2008, 15:49 Google+

Druhý jezdec letošní Jänner rally a také druhý muž pořadí Mistrovství republiky v rally Pavel Valoušek se letos účastní sprintového mistrovství v Itálii.

Peták, Josef

Peták, Josef | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

Otrokovický jezdec dostal nabídku ReT Racing k účasti v Italském sprintovém mistrovství. Startoval a bude startovat s vozem Renault Clio S1600. Původně jezdil s tímto autem Simon Jean Joseph.  Měl tehdy dvě, jedno jezdil v loňské sezóně Peták (letos Dohnal) a druhé skončilo v týmu ReT Racing.

První soutěží byla pro posádku Pavel Valoušek - Zdeněk Hrůza Rally dei Coll Trevigiani, která se jela včera. Startovalo zde jedno S2000, něklolik vozů N4 a několik velmi rychlých S 1600. Jelo se v jižních Dolomitech.

Rally měla 77 km. Valoušek zde skončil třetí. Soutěž se jela za deště a mlhy. Pavel tak nestačil pouze na Subaru Impreza WRX STi, které soutěž vyhrálo a jednu S 1600.

1. Bruschetta, Subaru Impreza WRX STi 1:00:30,6

2. Zechin, Renault Clio S1600, +20,3

3. Valoušek, Renault Clio S1600, +1,14.1

Těchto závodů se účastní místní matadoři. Trénink není nějak výrazně omezen, takže někteří mají natrénováno až moc. Doufejme, že Pavla Valouška uvidíme už na konci března  na Valašské Rally v okolí  Valašského Meziříčí.