Loeb s Prokopem ovládli Rally Catalunya

RallyZone.cz, 5. října 2008, 16:04 Google+

Novými vládci španělské soutěže jsou v letošním roce Sebastien Loeb v celkové klasifikaci a Martin Prokop mezi juniory.

Loga

Sebastien Loeb se stal vítězem letošní Španělské rally. od Roku 2005 tak tato soutěž nemá jiného vítěze. Navíc v od roku 2006 je stejné i jméno jezdce na druhém místě. Je jím Dani Sordo a tým Citröen je tak díky svým jezdcům neohroženým vládcem Rally Caalunya.

Na třetím místě po dnešním velkém boji dojel Mikko Hirvonen, následovaný novým stájovým kolegou Duvalem. Duval se celé dva dny držel celkem jistě na třetím místě a tak je otázkou nakolik byl dnešní boj mezi ním a Hirvonenem "opravdový" a na kolik tady sehrála roli týmová strategie. Nisméně ani na to se už nikdo ptát nebude a tak je jasné, že Hirvonen je ve Španělsku třetí a Duval čtvrtý.

Cělý víkend si držel páté místo Peter Solberg. Bránil ho sice před urmo Aavou, ale ten měl před koncem soutěže technické problémy a propadl se až na 35 místo. Za Solbergem tak dojel Latvala, startující tentokráte za tým Stobart. Jen 1,1 vteřiny za Latvalou přejel přes cílovou rampu Chris Atkinson s druhým Subaru.

Nejrychlejší osmičku uzavíral a díky tomuto umístění si jeden bod do MS jezdců připsal Andreas Mikkelsen. Mladý Nor po celý víkend podával dobré výkony a byl tak jedním z největších překvapení letošní soutěže.

JWRC
Jak jsme vás již informovali včera večer, největší kouknurent Martina Prokopa na vítězství v kategorii Juniorů Sebastien Ogier měl včera havárii a tak se v čele ocitl právě náš Prokop. Dnešní den jela posádka Prokop - Tománek velmi na jistotu a to jim vyneslo právem první místo mezi posádkami JWRC. Před druhým Betegou si nakonec česká dvojice uhájila náskok 24,6 vteřiny a to i přes půlminutovou penalizaci za včerejší pozdní výjezd z večerního servisu.

Ohlédnutí za průběhem celé soutěže pro vás již tech připravujeme, stejně jako první ohasy jezdců po soutěži.