Sainz chválí Peugeot: Udělali vše, co bylo třeba

iM2, 18. ledna 2015, 19:51 Google+

I přes nehodu v Rally Dakar, Carlos Sainz skládá poklonu týmu Peugeot při jeho návratu na tuto soutěž. Další dva speciály 2008 DKR dojely totiž do cíle - Cyril Déspres na 34. místě a Stéphane Peterhansel jako 11.

Sainz, Carlos - Cruz, Lucas

Sainz, Carlos - Cruz, Lucas | foto: Red Bull

Carlos Sainz narazil do skály, kterou neviděl v prachu zvířeném od před ním jedoucí čtyřkolky. Během následné havárie se jeho auto přetočilo pětkrát přes střechu a pokračování nebylo možné. Před nehodou byl s novinkou ve startovním poli na skvělém 4. místě.

To bylo nejlepší umístění, na kterém se letos Peugeot v rámci soutěže pohyboval. "Samozřejmě, že jsem zklamný z toho, že moje soutěž skončila tímto způsobem. Mechanici a celý tým odvedli opravdu tvrdou práci při snaze dostat vozy na start a při snaze udržet je v pohybu až do samotného konce rally.

Jde o neuvěřitelné množství práce, které bylo v předešlých měsících odvedeno. Zkušenosti, které tým získal, se budou velmi hodit. Jsem velmi potěšen ze způsobu, jakým Peugeot prošel závodem. Udělali vše, co bylo potřeba."

Sainz na trati letošní soutěže

Sainz zatím stále nepotvrdil, jestli se na Dakar vrátí i příští rok nebo ne. Avšak před soutěží hovořil o projektu s Peugeotem jako o "dlouhodobém".