Štvrtý titul absolútnych majstrov Slovenska v rally pre RUFA Šport

Miroslav Majláth, 28. října 2014, 21:15 Google+

Slovenský RUFA Šport Team spoločne s poľskou posádkou Grzegorz Grzyb – Robert Hundla na vozidle Škoda Fabia S2000 vybojoval v Poprade v poradí svoj už štvrtý titul absolútnych majstrov Slovenska v rally.

Grzyb, Grzegorz

Posledné kolo slovenského šampionátu v rally, ktoré odštartovalo v dňoch 24.- 25.10.2014 v Poprade malo rozhodnúť nielen o tom, kto sa stane jeho víťazom, ale hlavne o tom, kto získa tohtoročný titul slovenských absolútnych majstrov v rally. Síce s nižším bodovým ziskom, ale predsa len s väčšími vyhliadkami na zisk nastupovala do 41. Rallye Tatry posádka RUFA Šport Teamu. Podľa predpisov SAMŠ totiž na konci šampionátu musí každá súťažná posádka zo svojich výsledkov škrtnúť jedno, pre nich najhoršie podujatie. A Grzyb s Hundlom v tomto prípade škrtali nulu, zatiaľ čo ich konkurencia pätnásť bodov.

„Do Popradu ideme s lepšími vyhliadkami na zisk titulu ako naša konkurencia, čo ma teší. Je tu však podmienka, že nás nesmie sklamať auto a naša posádka musí byť v konečnom poradí v cieli pred konkurenciou. Urobili sme všetko preto, aby to tak aj bolo,“ oznámil pred štartom 41. Rallye Tatry manažér RUFA Šport Teamu, Ľubomír Kleman.

Samotná súťaž odštartovala v Poprade už v piatok večer, keď bol v pláne mestský večerný okruh. Ten dojazdil Grzegorz na štvrtom mieste celkového poradia. V sobotu pokračovala súťaž celkovo šiestimi testami. Už po prvej sekcii, v ktorej boli zaradené dve rýchlostné skúšky, mala posádka RUFA Šport Teamu na konkurenciu v boji o titul absolútnych majstrov Slovenska náskok viac ako minútu, čo znamenalo, že Grzegorz s Robertom mohli zvolniť tempo. Navyše im, po víťazstve v treťom meranom úseku patrila aj tretia priečka priebežného poradia. Do poslednej sekcie súťaže boli zaradené celkovo štyri rýchlostné skúšky, z ktorých posádka RUFA Športu ešte jednu vyhrala. To jej zabezpečilo nielen tretie miesto v konečnom poradí v rámci 41. Rallye Tatry, ale aj štvrtý titul absolútnych slovenských majstrov v rally. „Dnes sa nám po štvrtýkrát podarilo získať slovenský absolútny titul, čo ma nesmierne teší. Navyše sa nám podaril urobiť aj hetrik, keď po rokoch 2012 a 2013 sa aj v tomto roku 2014 postavíme na najvyšší stupienok. Súťaž bola asi jedna z najťažších v mojom živote, keďže sme vedeli, že musíme prísť až do cieľa, nesmieme vyrobiť ani najmenšiu jazdeckú chybu, nesmie sa nám pokaziť technika, ale zároveň musíme jazdiť rýchle časy, aby sme dojazdili pred našou konkurenciou. Ak ku tomu pripočítam nesmierne náročné rýchlostné skúšky a hmlu, ktorá bola ráno, bolo to naozaj ťažké. Ale sme v cieli a sme nesmierne šťastní, že sa nám podarilo opäť vybojovať titul absolútnych majstrov v rally,“ vyjadril svoje pocity po dojazde do cieľa jazdec, Grzegorz Grzyb.

Spokojnosťou doslova sršal aj manažér RUFA Šport Teamu Ľubomír Kleman: „Podarilo sa nám splniť na sto percent cieľ, ktorý sme si dali ešte na začiatku sezóny. Spomínaný cieľ nebolo ľahké splniť, veď konkurencia nastupovala vždy s odhodlaním nám čo najviac skomplikovať jednotlivé súťaže. Nám sa však darilo počas celého roka dosahovať výborné výsledky, veď sme na súťažiach, naktorých sme boli prítomní neskončili horšie ako na treťom mieste. Vďaka za to patrí jednoznačne Grzegorzovi s Robertom, ale samozrejme aj JM Racing za prípravu techniky počas celej sezóny a samozrejme aj našim reklamným partnerom, ktorí nás podporovali celú sezónu a len vďaka nim nám patrí už štvrtý titul absolútnych majstrov v rally. Sezóna bola ťažká, ale taká je v podstate každý rok a my sme radi, že na konci stojíme na najvyššom stupni. Ďakujem.“

Diváci, ktorí z akéhokoľvek dôvodu nemali možnosť sledovať v akcii majstrovskú posádku na Rallye Tatry nemusia banovať. Jej prekrásne prejazdy si budú mať možnosť ešte dosýta užiť v rámci 5. Auto Show 2014, ktorá odštartuje už o dva týždne na Slovakia Ringu.

Diskuze: Štvrtý titul absolútnych majstrov Slovenska v rally pre RUFA Šport