Block si vyzkouší monopost F1
| Zveřejněno: | 13.06.2011 20:25 |
| Autor: | HaJ |
| Rubrika: | RALLY WRC |
| Komentářů: | 0, buďte první! |
| Přečteno: | 756x |
![]() |
Zformátovat článek pro tisk |
Překvapení ze strany Kena Blocka. Na základě pozvánky od dodavatele pneumatik do F1, společnosti Pirelli, si Američan v srpnu vyzkouší monopost F1.
Americký showman se objevil na včerejší propršené Grand Prix v Kanadě. Mohl si tak na vlastní kůži zažít atmosféru celé akce a ještě dostal od společnosti Pirelli zajímavý dárek. V srpnu se bude moci posadit za volant monopostu F1. "Absolutně jsem nepočítal s tím, že by něco takového mohlo být možné. Pirelli přišlo s tím nápadem, že uděláme něco odlišného a jedinečného. Pro mě je to sen," řekl Ken pro Autosport.
Ještě předtím, než Ken do monopostu usedne na okruhu v italské Monze, bude se muset připravit na simulátoru Toyoty. "Nemám žádné zkušenosti, bude to pro mě velký úkol. Na simulátoru v Německu strávím dva dny, abych si zvykl na řízení a také za účelem poznání trati."

Pirelli v F1 testuje nové směsy pneumatik s monopostem týmu Toyota, který nikdy nezávodil...
(foto: f1news.cz)
To by ovšem nebyl Ken Blok, kdyby při této příležitosti nenaplánoval něco také se svým rallyovým autem. "Přemýšlíme nad nějakými kreativními nápady, jak poznat trať. Možná dovezeme WRCčko, o dva týdny později se jede v Německu. Bude to velká zábava."
Jestli však bude monopost F1 hrát nějakou roli v dalším videu zvaném Gymkhana, není momentálně jasné. "Uvidíme, zda-li s tím něco zkusíme. Je to přece jen trochu drahé auto, ale na několik mých otázek jsem dostal několik zajímavých odpovědí. Musíme se podívat, co bude možné."
související články |
|---|
| 19.02.2012 - Block v MS letos jen sporadicky |
| 15.11.2011 - Block příští rok ve WRC málo, ale přece! |
| 25.10.2011 - Block v MS i v roce 2012 |
| 04.09.2011 - Ukončí Ken Block kariéru v MS? |
| 12.07.2011 - Block se předvedl ve Vídni |
| 21.04.2011 - Block chválí nová pravidla |
| 24.03.2011 - Video: Block skončil v kotrmelcích ještě před startem |
| 29.10.2010 - Videa: Nejzajímavější momenty z Rally de Espana 2010 |
| 22.10.2010 - Block chce příští rok v týmu Atkinsona! |
| 17.09.2010 - Ken Block a jeho nové video |








