nepřihlášený | přihlásit | zaregistrovat

Home Page


Rally fórum


Rubriky


Kalendáře


Fotografie


Portály


Služby




Doporučujeme




Räikkönen: S rally jsem ještě neskončil

Zveřejněno: 04.02.2012 00:01
Autor: HaJ
Rubrika: RALLY WRC
Komentářů: 0, buďte první!
Přečteno: 519x
Zformátovat článek pro tisk
tip rallyzone:

Kimi Räikkönen by rád i po návratu do Formule 1 zůstal s rally v kontaktu. Fin uvažuje o možnosti jezdit soutěže rally.

Mistr světa F1 z roku 2007 ukončil svoji kariéru v MS v rally. Po dvou letech ve WRC se vrací "Iceman" do Formule 1. V sezoně 2012 bude startovat za tým Lotus. Soutěžáckou helmu ale ještě úplně na hřebík nepověsil, jak sám vysvětluje: "Rally mě zajímají stejně jako předtím."

Co víc, Kimi Räikkönen by si dokázal představit dvojitý paralelní program. "Kdyby se naskytla možnost, tak bych klidně s F1 jezdil i rally," říká jezdec Lotusu. Otázkou však je, nakolik je takový scénář realistický. "V budoucnu chci ale s rally určitě pokračovat. Miluji výzvu soutěžení na různých površích. Jednoduše se jedná o zcela jiný druh sportu."

Kimi se starým Lotusem při testu ve Valencii 

Návrat do rally po ukončení kariéry F1 tedy není vyloučený. Zatím během své dvouleté kariéry ve WRC dokázal Kimi dokončit jednou v TOP5. Bylo to v Rally Turecko v sezoně 2010 - jednalo se o jeho teprve 4. soutěž s WRC.

Po dvouleté zkušenosti s rally Kimi dodává: "Je to zcela jednoznačně jedna z nejtěžších spotovních dispciplín, které jsem zkusil. Rychlost předních jezdců je neuvěřitelná." Kimi tím naráží především na Sébastiena Loeba, který v obou letech, kdy v rally působil, získal tituly (jeho 7. a 8.).

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH

DISKUZE

Räikkönen: S rally jsem ještě neskončil

Počet příspěvků: 0, Buďte první!

související články

25.05.2012 - Lotus Räikkönenovi rallye nedovolí, poučil se z Kubici
23.05.2012 - Kimi Räikkönen se chce vrátit do WRC
06.04.2012 - Proč Räikkönen v MS v automobilových soutěžích neuspěl?
01.12.2011 - Vrcholy Kimiho Räikkönena v MS v rally
30.11.2011 - Kimi Räikkönen opustil WRC [DOPLNĚNO]
12.11.2011 - Solberg a Räikkönen také venku
10.11.2011 - Räikkönen: Ještě jsem nic nepodepsal
05.11.2011 - Williams potvrdil jednání s Räikkönenem
29.10.2011 - Räikkönen porovnal novináře v F1 a WRC
10.10.2011 - Räikkönen: Porazit Sebastiena je těžší než porazit Sebastiana

  RallyZone.CZ
member of AutoRoad.CZ

Copyright © 2007 - 2012
RallyZone.CZ - Novinky ze světa rally, WRC, IRC
  Odkazy:     Sportovní vozy - inzerce   Inzerce zdarma, bazary   Časopis Rally  


Jakékoli publikování nebo další šíření obsahu serveru RallyZone.CZ je bez písemného souhlasu společnosti Active Solutions s.r.o. zakázáno.