Würth Partr Rally Vsetín 2007

Roman Hanák, 27. října 2007, 19:44 Google+

V pátek a sobotu 19. - 20.10.2007 se uskutečnila poslední soutěž Mistrovství České republiky v rally. Vsetínská rally se stala posledním podnikem v šampionátu po zrušení Labské rally.

Semerád, Josef

Semerád, Josef | foto: Roman Hanák, RallyZone.cz

Celou soutěž provázelo nevyzpytatelné a chladné počasí. Po loňském ročníku, který silně postihla sněhová nadílka padaly obavy, aby se neopakovalo něco podobného.
Páteční etapa proběhla bez problémů i když druhá sekce průjezdů se již jela v chumelenici sněhových vloček.

Na startovní rampě se sešla skvělá konkurence, která slibovala napínavé boje a to hlavně o mistrovský titul. Rovnou ze soutěže mistrovství světa přijel Jan Kopecký, který ve Vsetíně pilotoval vůz Škoda Fabia Kit Car. Mezi hlavní favority se však při pohledu na mokré vozovky řadily jezdci používající vozy s pohonem všech kol. Mezi nimi byly také Leoš Flídr a Karel Trněný, kteří disponují vozy WRC. Vedoucí pilot průběžného pořadí MČR Leoš Flídr přijel s osvědčenou Oktávií WRC. Naopak Trněný podruhé v sezóně vyzkoušel novější Fábii WRC. Na startu byl také Josef Semerád s vozem Mitsubishi Lancer Evo IX, který měl také ještě reálnou šanci na mistrovský titul. Další ze špičkový posádek na startu byli také Jaroslav Orsák, Jiří Volf, Vladimír Barvík, Zdeněk Vlček, Miroslav Cais, Milan Pantálek, Antonín Tlusťák či polský jezdec Gregorz Grzyb na Suzuki Swift S1600.

Na první rychlostní zkoušce byl nejrychlejší český reprezentant Jan Kopecký před Semerádem a Trněným. Flídr jako vedoucí muž šampionátu začal až třináctým časem. Druhou zkoušku vyhrál Semerád a dostal se tak do čela s náskokem 3,9 s na Kopeckého. Třetí erzetu vyhrál Orsák a poslední test první etapy, tedy čtvrtou RZ pro sebe ukořistil Miroslav Cais. Po prvním dni tedy vypadalo pořadí takto. Vedoucí pozici držel Kopecký před Semerádem a Caisem. Flídr na Oktávii WRC byl až na osmé příčce a Trněný s druhým vozem kategorie WRC dokonce až čtrnáctý.

V sobotu ráno se však naplnily obavy pořadatelů. Kvůli sněhové nadílce se muselo zrušit celé první kolo průjezdů a také druhý průjezd rychlostní zkouškou Kunčice.

Hned od začátku druhé etapy začal ztrácet Kopecký a propadal se výsledkovou listinou. Do čela se tak dostal Cais před druhým Vlčkem a na třetím místě jedoucím Barvíkem. V takovém pořadí a s minimálními rozdíly se vstupovalo do posledních dvou měřených úseků. Už to vypadalo že souboj o vítězství se rozhodne mezi těmito posádkami a v závěsu jedoucím Semerádem. Nakonec bylo ale vše jinak. Zbývající dvě erzety vyhrál Orsák, který byl ještě v posledním servisu až na šestém místě a senzačně vyhrál. V poslední zkoušce zabral také Semerád a dostal se na druhou příčku. Třetí skončil nakonec Vladimír Barvík.

I přes nepřízeň počasí jsme viděli napínavou soutěž plnou krásných průjezdů a silnou konkurencí.