Druhé miesto pre KM Racing Slovakia na Rally Hustopeče

Public relations, 22. června 2016, 10:17 Google+

Fantastický výsledok sa podarilo dosiahnuť česko-slovenskej posádke Bisaha - Šintal na Agrotec Petronas Syntium Rally Hustopeče, ktorá sa konala uplynulý víkend. Dvojica dokázala vybojovať v rámci Majstrovstiev Slovenska jedno druhé a jedno tretie miesto! Darilo sa aj ostatným tímovým posádkam.

Rally Hustopeče (CZE)

Organizátori juhomoravskej Rally Hustopeče priniesli pre jej 12. ročník zaujímavú novinku, ktorou bolo zaradenie svojej súťaže nielen do českého, ale aj do slovenského šampionátu. Vďaka tomu sa na trati predstavilo až 107 súťažných dvojíc. Nechýbalo medzi nimi až päť posádok tímu KM Racing Slovakia, ktoré museli čeliť náročným podmienkam i veľkej konkurencii, no aj napriek tomu sa im darilo.

Najväčší úspech dosiahla dvojica Ondřej Bisaha - Lukáš Šintal, pre ktorú to bol len tretí štart s novým vozidlom Ford Fiesta R5. Na Rally Hustopeče zaznamenala naozaj skvelý posun, keď dokázala súperiť o najlepšie časy v absolútnom poradí. Počas prvej nočnej etapy získala v rámci slovenského šampionátu tretie miesto, ktoré si v druhej etape ešte vylepšila, keď poskočila na druhé miesto. V absolútnom poradí súťaže skončila na siedmom mieste.

img-responsive

Rally Hustopeče (CZE) | foto: Tomáš Urban, RallyZone.cz

Aj napriek tomu všetkému však posádka nebola úplne spokojná: „Na Rally Hustopeče 2016 sme štartovali s prenajatým a nie práve optimálne naladeným Fordom Fiesta R5. Od prvej rýchlostnej skúšky až po záverečnú sme vedeli, že strácame a nedokážeme podať výkon, ktorý by uspokojil nás samých. Napriek všetkým peripetiám s vysypaným ložiskom na zadnom pravom kolese a celkovo nesprávnou geometriou, sme dokázali držať krok s československou špičkou. S výsledkami, aké sme dosiahli, sme povzbudení do ďalšej práce a tešíme sa na Rally Tatry 2016 a ak sa podarí, tak možno aj na Rally Bohemia. Ďakujeme organizátorom za perfektne a kompaktne pripravenú súťaž, ďakujeme naším partnerom - tímu KM Racing Slovakia, Kit Racing a CERS Faster Rally Teamu za dokonalé servisné zázemie a všetkým fanúšikom za podporu", zhrnul Lukáš Šintal.

Pekný výsledok a to 22. miesto v absolútnom poradí a 5. miesto v triede 3 obsadila dvojica Lukáš Matěna - Lukáš Hlaváč na Mitsubishi Lancer Evo IX. V rámci slovenského šampionátu získala aj jedno druhé a jedno tretie miesto v triede 3. Prvé miesto v prvej etape v triede 3 v MSR obsadili Daniele Tabarelli s Massimom Pontim, rovnako na Mitsubishi Lancer Evo IX. V druhej etape ich však zastavila technická porucha a preteky nedokončili.

Ďalšie dve posádky tímu KM Racing patria do triedy 6 a sú nimi Ján Kundlák s Michalou Rezkovou a Tomáš Guryča s Ivom Vybíralom, obe na Peugeote 208 R2. Obe dvojice v prvej etape pre technickú poruchu nedokončili, avšak v druhej etape si odniesli prvé, resp. druhé miesto v slovenskom šampionáte v ich triede.

Rally Hustopeče (CZE) | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

Diskuze: Druhé miesto pre KM Racing Slovakia na Rally Hustopeče