Mogul Driving Cup: Na náročné trati zvítězil Tomáš Kučera

Petr Pavlát, 13. prosince 2016, 17:11 Google+

88 závodníků se utkalo na velmi náročné trati sosnovského autodromu na třetím závodě MOGUL Driving Cupu. Pořadatelé tentokrát nechali závodníky jezdit v protisměru a to v kombinaci s mokrou tratí působilo mnohým z nich těžkosti. A tak nebyla nouze o drobné či větší kolize s pneumatikami vyznačující trať stejně jako i výjezdy do bezpečnostních zón. Všechny však skončily jen pomačkanými plechy či prasklými nárazníky a tak všichni postižení mohli zdárně dokončit závod.

Mogul Driving Cup

Mogul Driving Cup | foto: Soukup, Václav

Už od úvodních kol bylo jasné, že boj těch nejlepších bude opět velice těsný. Pořadí se prakticky měnilo po ujetí každého dalšího okruhu. Nejlépe si s nástrahami trati poradil Tomáš Kučera (Mitsubishi Lancer), který v součtu 4 nejrychlejších časů porazil druhého Petra Semeráda (Mitsubishi Lancer) o 1,15 sekundy. Třetí absolutně pak skončil Zdeněk Pokorný (Mitsubishi Lancer), který zaostal za druhým Petrem o 2,23 sekundy. Mezi dvoukolkami opět kraloval malý hbitý Kart, který tentokrát řídil Petr Doležal. Druhé místo patřilo Maxu Honigovi (Toyota Yaris) a třetí místo vybojoval Petr Starý (Honda Civic).

Ve třídě 1 se z vítězství radoval Filip Strahal (Honda Civic), druhé místo vybojoval Marek Hons (Peugeot 106) o 2,15 sekundy před třetím Tomášem Jarosilem (Citroen Saxo).

Ve třídě 2 kraloval Petr Starý (Honda Civic). Druhé místo obsadil Jindřich Majer (BMW 325i), který na třetí místo o pouhou 1 sekundu odsunul Viléma Erbena (Škoda Fabia).

Pořadí ve třídě 3 je totožné s absolutním pořadím.

Třídu 4 ovládl Petr Doležal (Kart Honda). Druhý skončil Max Honig (Toyota Yaris) a třetí místo vybojoval Leoš Hradil (Škoda 1000MB).

Nejtěsnější boje se odehrály ve třídě 5, kde prvních 5 závodníků dělilo necelých 6 sekund. Z vítězství se radoval Dominik Jech (Mini Cooper), druhý byl Jan Drážek (BMW 328i) a o půl sekundy za ním dojel třetí Janko Selakovič (Seat Leon).

Další závod sedmidílného seriálu MOGUL Driving Cupu se jede v sobotu 21. 1. 2017.

Průběžné pořadí, Přihlášky, Propozice, Kalendář, Startovní listinu a další informace najdete na www.autodrom.cz