Krásné, ale složité trasy

RallyZone.cz, 18. května 2017, 17:21 Google+

Ve dnech 19. – 20. května se uskuteční 45. Rallye Český Krumlov, která bude třetí ze sedmi závodů kalendáře TrueCam MČR v rally.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Rally Šumava (CZE)

Rally Šumava (CZE) | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Český Krumlov – krásné, historické město základnou třetího kola MČR
170 km klikatých a horských tras tvoří jeden z nejrozmanitějších a složitých úseků na českém šampionátu. 119 přihlášených týmů, 13 aut třídy R5, 15 skupiny N a 4 Porsche – imponující statistiky Rally Krumlov. 

Na tento víkend se známé historické město na řece Vltavě stane centrem českého motorsportu a bude hostit opravdový svátek rallysportu. Na seznamu přihlášených nebude samozřejmě chybět ani polský GK Forge Metkom Rally Team, který bude, po skvělém čtvrtém místě na dubnové Rallye Šumava Klatovy, čelit novým výzvám a překážkám. V úvodních dvou závodech Jarek a Marcin Szejovi získali celkem 46 mistrovských bodů, které je řadí na páté místo absolutní klasifikace českého šampionátu 2017. 45. ročník Rallye Český Krumlov je, kromě MČR v rally a rally historických vozů, součástí European Rally Trophy.

Startovní pole je tak nebývale bohaté. V poli soudobých vozů je přihlášeno 79 týmů, s 13 speciály kategorie R5, 15 produkčními vozy či čtveřice atraktivních „gétéček” značky Porsche. To samozřejmě nebude vše, dalších vozů bude startovat mezi historiky (MČR v rally historiků). Kromě bratří Szejů jsou přihlášeny i další čtyři polské dvojice.

Boj o vítězství a další příčky absolutní klasifikace se rozhodne na šestnácti asfaltových rychlostních zkouškách speciálních úsecích o celkové délce 171 km. Soutěž tradičně odstartuje diváckou superspeciálkou v areálu českobudějovického výstaviště, kde bude zároveň umístěna servisní zóna. Na fanoušky tak čeká výjimečná podívaná. Mají možnost navštívit zázemí všech účastníků, setkat se se soutěžními jezdci či obdivovat práci mechaniků. Poté hojně obléhají trasu divácké speciálky a sledují průjezdy aut. Toto vše tvoří výjimečnou atmosféru areálu v Českých Budějovicích, kterou se vyplatí zažít a jihočeskou rally navštívit.

Kromě závodů organizátoři připravili i několik zajímavých doprovodných akcí, jako jsou 7. ročník RC Rallye Český Krumlov 2017 dálkově řízených modelů a 6. New Energies Rallye Český Krumlov 2017 (třetí závod z jedenácti dílného MS aut s alternativním pohonem). O tomto víkendu si každý fanoušek motorismu najde v Českém Krumlově a v Českých Budějovicích pro sebe něco zajímavého.

Jarek Szeja: – Odpočítáváme dny a hodiny do dalšího startu, který nás tentokrát zavede na jih Čech. Vedle Prahy je to jeden z nejkrásnějších a turisticky atraktivních českých regionů, což potvrzuje i fakt, že historické centrum Českého Krumlova se nachází na seznamu světového dědictví UNESCO. Výjezdy na závody nám nenabízejí pouze emoce a adrenalin, ale dovolují nám také navštívit mnoho opravdu zajímavých míst, jakým Český Krumlov bezesporu je. Jedeme do kopcovitého regionu, který je vhodný i k turistice, ale pro závodníky představuje těžký oříšek. Rallye Český Krumlov nabízí specifické rychlostní zkoušky. Krumlovské tratě patří k nejrychlejším v českém šampionátu, řada úseků je nesmírně uskákaných, zkoušky vedou nahoru, dolů, nechybí ostré a zrádné zatáčky. Výsledek ze Šumavy byl pro nás velkým úspěchem, ale také velkou dávkou motivace. Do Krumlova ovšem míříme s pokorou, nezapomínáme, jak těžké tratě nás čekají, uvidíme, jak do závodu zasáhne i na jihu Čech nevyzpytatelné počasí. Samozřejmě opět chceme dosáhnout na co nejlepší výsledek, budeme rádi, pokud bude patrné další naše zlepšení při srovnání s našimi konkurenty, ale nadále pro nás bude hlavní prioritou, spatřit cílovou rampu v Českém Krumlově. Společně s celým GK Forge Metkom Rally Teamem a všemi partnery: GK Forge Grelowski kovoobrábění, skupina Metkom, Darma, Deco – Car, Minimax, Viralseed a střešní krytiny Pniok Sylwester, Motowizja a portál OX.pl Vás zveme na Rallye Český Krumlov a ke sledování soutěže na oficiálním webu, sociálních médiích a v internetových vysíláních.

Marcin Szeja: – Krumlovský závod je nejen složitý, ale svým způsobem také zajímavý. Pojedeme zde potřetí, takže už jsme měli možnost se seznámit se zdejšími specifickými zkouškami. Podle předpovědi by mělo soutěž provázet slunečné počasí. Proto věříme, že stabilní podmínky vydrží po celý průběh závodu, i když zkušenosti nás už naučily, že zdejší počasí bývá proměnlivé a mnohdy dokáže překvapit. Doufám, že se kolem tratí rychlostních zkoušek objeví davy fanoušků. Kvalitní startovní listina, historické vozy i auta nejnovější specifikace, divácky test vedoucí centrem Českých Budějovic, vedle servisních stanů, ale také noční zkoušky a k tomu všemu spousta doprovodných akcí – organizátoři si dali na programu soutěže záležet. Toto vše zaručuje zajímavý zážitek, na který Vás osobně srdečně zvu.

Autor: GK Forge Rally Team

Google+ Vytisknout

Diskuze: Krásné, ale složité trasy

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Toyota je v nižších nadmořských výškách konkurenceschopnější

Rally Dakar: Ten Brinke s Toyotou vyhrává první etapu

Yves Matton přebírá novou roli u FIA

Yves Matton opouští Citroën Racing a stává se novým šéfem FIA pro rally

Rally Bohemia (CZE)

Gekon Racing odstupuje z role promotéra Peugeot Total Rally Cupu

Rally Vsetín (CZE)

RUFA SPORT Team v sezóne 2017 – 3.časť

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

RUFA SPORT Team v sezóne 2017 – 2.časť

Jänner Rallye (AUT)

Holakovský-Vinopal s Feldou na Jänneru 3. v Austria 2WD

reklama
reklama

Doporučujeme

Rally Islas Canarias (POR)

5 bezesných nocí a expresní repase Fabie R5

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Loeb po výpadku - na Dakar už se nevrátím

  2. Dle jezdců Toyoty má Peugeot na Dakaru neférovou výhodu

  3. Peugeot vrací úder Toyotě: Stížnosti jsou hloupé

  4. WRC jde blíže k divákům - nabídne více live přenosů

  5. M-Sport potvrdil Teemu Suninena na osmi soutěžích

  6. Ostberg pojede ve Švédsku s třetím továrním Citroënem C3 WRC!

reklama

Zprávy odjinud