Filip Mareš dovršil na Bohemii „hattrick“

RallyZone.cz, 7. července 2017, 14:55 Google+

Filip Mareš s Janem Hlouškem, startující v barvách Autoklub Peugeot Rally Talentu, nenašli ani na Rally Bohemia v kategorii 2WD přemožitele a po vítězství v Českém Krumlově a Hustopečích tak zkompletovali cenný „hattrick“. Se svým tradičním soutěžním vozem Peugeot 208 R2, připravovaným týmem Gekon Racing, si na domácích tratích počínali skvěle a vedoucí pozici kontrolovali již od první sekce závodu. Skvělé 15. místo absolutně současně také znamenalo vítězství ve třídě 6, v MČR Juniorů a především pak v předposledním klání Peugeot Total Rally Cupu.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Rally Bohemia (CZE)

Rally Bohemia (CZE) | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Ani tentokrát nebyli soutěžáci ušetření od rozmarů počasí a stejně jako v Hustopečích, i zde vstoupila do hry pneumatiková loterie: „Hned na začátku závodu jsme s volbou pneumatik trochu zaváhali a nezbylo nám tak, než první RZ v ulicích Mladé Boleslavi absolvovat v horku a suchu, na mokrém obutí. Zkoušku jsme více méně jen projeli a věřili, že se volba vyplatí na následujících RZ. Na dvojce to sice ještě nebylo ono, na nejdelší RZ jsme ale chytili správné tempo a podařilo se nám zde na naše soupeře vyjet slušný náskok. Také ve druhé sekci jsme se parádně svezli a zejména druhý průjezd RZ Zlatá nám myslím zůstane dlouho v paměti,“ okomentoval přesvědčivé vítězství v první etapě semčický jezdec Filip Mareš.

Na tratích nedělní etapy čekaly na posádky po nočním dešti opět náročné a často velmi kluzké podmínky. To ale příliš nevadilo Filipovi s Honzou. Ti druhý den začali stejně, jako zakončili ten první, tedy vítězstvím v RZ. „Nechtěli jsme nic ponechat náhodě, a proto jsme se hned od rána snažili navázat na naše tempo ze soboty. Podmínky na trati byly ale opravdu ošemetné a zejména sjezd v závěru první nedělní RZ to byla klouzačka. Přesto se nám podařilo vyjet další cenné vteřiny náskoku. Až v průběhu poslední sekce závodu jsme bohužel zjistili, že soupeři dostali na této RZ kvůli havárii Dana Landy přidělený náš čas, což nakonec ovlivnilo etapové výsledky,“ vylíčil s nepatrným povzdechem jezdec Autoklub Peugeot Rally Talent. Ani tento fakt ovšem nic nezměnil na průběžném vedoucím postavení mladé posádky. Filip s Honzou si naopak v dalším průběhu soutěže ještě pojistili své vedení a v cíli domácího závodu tak mohli po zásluze slavit velmi cenné vítězství. „Je to úžasný pocit. Třetí vítězství v řadě mezi dvoukolkami, teď navíc na domácí soutěži a před tolika našimi fanoušky. Chtěl bych poděkovat nejen jim, ale také celému týmu, v čele s našimi špiony, kteří mají na výsledku i tentokrát velkou míru zásluhy. Celý tým odvedl na bohemce skvělou práci,“ zhodnotil sympaticky Filip Mareš průběh 44. ročníku Rally Bohemia. Díky vítězství si posádka upevnila vedoucí pozici v průběžném bodování 2WD, třídy 6 a v neposlední řadě také v Peugeot Total Rally Cupu. Především si ale, díky své letošní 100% bilanci, s předstihem zajistila titul v MČR Juniorů a obhájila tak tento post z předchozí sezóny.

Krátké zhodnocení letošního úspěšného vystoupení přidal také manažer Autoklub Peugeot Rally Talent, Stanislav Kafka: „Pátým vítězstvím v hodnocení Juniorského mistrovství v řadě za sebou získala naše posádka mistrovský titul pro letošní rok. Nejenom posádce, ale celému týmu bych chtěl poděkovat za letošní dosavadní výkony a pogratulovat k juniorskému titulu.“

TrueCam MČR v rally bude pokračovat o posledním srpnovém víkendu vrcholem domácí soutěžáké sezóny, a to Barum Czech Rally Zlín. Děkujeme partnerům týmu Autoklub Peugeot Rally Talent, kterými jsou Peugeot ČR, Total ČR, Gekon racing s.r.o., AP Freight, Pirelli, Faster magazine, Garáž.cz, MK-Racing – Performance & Motorsport a eWRC.cz.

Autor: Autoklub České republiky

Google+ Vytisknout

Diskuze: Filip Mareš dovršil na Bohemii „hattrick“

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rally Hustopeče (CZE)

Přípravný trojboj Karla Kupce před Rally Rzeszow

Ostberg, Mads - Floene, Ola

Ostberg ukončil spolupráci se spolujezdcem Olou Floenem

Rally Pačejov (CZE)

Rally Pačejov - uzávěrka přihlášek již tuto neděli

C3 WRC měla problémy s tvrdými dopady po skocích v Argentině, to by mělo být vyřešeno

Citroën odepsal letošní sezonu, soustředí se už na rok 2018: Změnili jsme přístup

Mads Ostberg pojede v Německu jen s Fiestou R5

Ostberg pojede v Německu jen s Fiestou R5 místo WRC

Kris Meeke se letos v Polsku rozhodnutím týmu nesvezl

Citroën obhajuje svoje rozhodnutí ohledně jezdecké sestavy pro Polsko: Meeke potřeboval pauzu

Rally Jeseníky (CZE)

Soutěž Rally Jeseníky z ekonomických důvodů zrušena!

reklama
reklama

Doporučujeme

Rally Bohemia (CZE)

Bratři Szejové na Rally Bohemia těsně pod stupni vítězů

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Rally Pačejov - uzávěrka přihlášek již tuto neděli

  2. Ostberg ukončil spolupráci se spolujezdcem Olou Floenem

reklama

Zprávy odjinud