Vsetínská soutěž se odjede na třech úsecích

Tomáš Plachý / Barbora Vebrová, 11. října 2017, 14:11 Google+

Už jen dny zbývají do startu Bonver – Partr rally Vsetín. Ten se po pátečních přípravách (seznamovací jízdy, přejímky) uskuteční v sobotu 14. října 2017 v 8 hodin. Posádky vyrazí vstříc sedmi rychlostním zkouškám ze servisního areálu TJ Mez Ohrada na Vsetíně.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Rally Vsetín (CZE)

Rally Vsetín (CZE) | foto: Jakub Daniel Machálek, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Na více než 120 přihlášených posádek čekají během soboty tři měřené testy. Jak už bylo zmíněno v dřívějších zprávách, třikrát absolvují desetikilometrový test Hošťálková, dvakrát si poměří síly na Semetíně (7,75 km) a Jabloňové (12,30 km), která bude nejdelší zkouškou letošního ročníku.

Podívejme se nyní blíže na jednotlivé úseky. Všechny patří ke koloritu vsetínské soutěže a v předchozích ročnících se na nich už bojovalo o sekundy. RZ Hošťálková i Jabloňová doznaly proti loňsku jen minimálních změn, Semetín se tentokrát pojede v opačném směru, z Hošťálkové do Semetína.

„Při příjezdu na RZ Hošťálková prosíme účastníky i diváky o zvýšenou opatrnost v obci Ratiboř, kde probíhá tradiční jarmark. Vlastní RZ Hošťálková startuje na státní silnici na konci obce a stoupá k chatě Na Trojáku a nedaleké rozhledně. Po absolvování tohoto místa bude trať postupně klesat až k cílovému prostoru, který opět nabízí přehledné úseky, které fanouškům nabídnou hodnotnou podívanou. Zvýšenou frekvenci vozů očekáváme také za cílem, při přejezdu na RZ Semetín, kde se ve středu obce budou závodní vozy potkávat ze dvou směrů,“ naznačuje ředitel soutěže Petr Gryger.

„Jabloňová zůstává synonymem více charakterů trati. Začátkem vede po úzké lesné cestě, následně posádky absolvují rychlý sjezd z Dušné, po širokém asfaltu na Vsetín. Po ostrém odbočení vpravo pak posádky opět čeká úzká technická trať s řadou zrádných pasáží, to vše zakončeno atraktivním sjezdem do cílového prostoru na Vesníku,“ popisuje Petr Gryger.

„A k Semetínu asi není třeba toho tolik dodávat. Jedná se o úsek, který používá i Barumka. Proti srpnu ho posádky absolvují v protisměru, s cílem před obcí Semetín. Celkové se jedná o rychlý úsek po úzké silnici, s řadou nerovností a zrádných míst. Svou roli zde jistě bude hrát nejen kvalitní rozpis, ale zřejmě i volba pneumatik s ohledem na panující počasí,“ uzavírá představení trati Petr Gryger.

Soutěžní posádky se na Vsetín začnou sjíždět ve čtvrtečním podvečeru. Po vyřízení prvních formalit je v pátek čekají seznamovací jízdy či administrativní a technická přejímka. Vlastní start Bonver – Partr Rally Vsetín se uskuteční v sobotu 14. října v 8 hodin ze servisního parkoviště na Ohradě. Předpokládaný dojezd první posádky na cílovou rampu u centra Samohýl Motor Zlín je krátce po 16. hodině (16:13 h).

Více informací a mapy najdete na oficiálních webových stránkách rally –www.vsetinrally.cz. Zde mohou všichni najít i přehledy uzávěr a přepravních opatření (změn ve veřejné dopravě, omezení autobusových linek). Aktivní je i facebookový profil Rally Vsetín.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Vsetínská soutěž se odjede na třech úsecích

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Szeja, Jarosław - Szeja, Marcin

Bratři Szejové na startu – Poláci zahajují sezónu na českém šampionátu

Valašská Rally (CZE)

Honzu Černého čeká Valaška

Valašská Rally (CZE)

KOWAX Valašskou rally odstartuje žák osmé třídy

Valašská Rally (CZE)

Výtvarná soutěž Nakresli rally zná své vítěze

ACA Škoda Autoklub Team

ACA ŠKODA AUTOKLUB TEAM – Filip Mareš se těší na první ostrý start s Fabií R5

VH Autoracing

VH Autoracing odštartuje sezónu vo ValMeze

reklama
reklama

Doporučujeme

Rally Příbram (CZE)

Příbramská rallly v obraze

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Loeb: Bylo pro mě příjemným překvapením být na špici

  2. EuroOil-invelt team na startu nové sezóny

  3. KOWAX Valašskou rally odstartuje žák osmé třídy

  4. Dakar v Sosnové zahřál zkřehlé diváky

  5. Dominik Brož vyráží na Azorskou rally

  6. ACA ŠKODA AUTOKLUB TEAM – Filip Mareš se těší na první ostrý start s Fabií R5

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud