Přidá Kostka ve Slušovicích páté vítězství?

Roman Ordelt, 1. prosince 2017, 12:53 Google+

Mikuláš Rally ve Slušovicích má na svém kontě celkem sedm úspěšně odjetých ročníků, přičemž v roce 2012 se exhibiční podnik neuskutečnil kvůli nešťastným událostem na Rallyshow v Uherském Brodě. Do galerie vítězů se čtyřikrát zapsal Tomáš Kostka, jednou vyhráli Slovák Jozef Béreš jr., Jaroslav Orsák a Roman Odložilík.

Mikuláš Rally (CZ)

Mikuláš Rally (CZ) | foto: Jakub Daniel Machálek, RallyZone.cz

Jak dopadl ve Slušovicích loňský ročník? Vítězem Mikuláš Rally all in Antiradary.net v roce 2016 se stala dvojice Tomáš Kostka, Ladislav Kučera na voze Ford Focus WRC ze slovenského týmu Rufa Sport. Druhou příčku obsadila posádka Jan Černý, Petr Černohorský s vozem Škoda Fabia R5 se ztrátou 27,5 vteřiny. Na třetím místě dojeli  s odstupem 45,2 vteřiny Roman Odložilík, Martin Tureček (Ford Fiesta R5).

Pro Kostku to bylo již třetí vítězství v řadě a čtvrté celkově. „Moc jsme si to užili. Jsem rád, že jsme splnili povinnost a dosáhli hattricku na této soutěži. Naše auto je na takovou soutěž a show pořád velmi rychlé. Kluci z týmu udělali skvělou práci, potřetí auto nachystali a potřetí jsme vyhráli. Za to patří celému týmu Honzy Dohnala velké poděkování,“ řekl dvaatřicetiletý Tomáš Kostka  v cíli. Jeho výkon zde nenašel konkurenci, neboť vyhrál všech pět rychlostních zkoušek během sobotního odpoledne.

Mezi jezdci na vozech s jednou poháněnou nápravou byl nejrychlejší slušovický Tomáš Pospíšilík, s odstupem pouhých 6,7 vteřiny skončil druhý Jan Lunga, třetí dojel Marcel Svačina, všichni jeli na vozech Peugeot 208 R2.

Pořadatelé z Rallysprint klubu v AČR Podkopná Lhota připravili vydařený závěr loňské sezony rallysportu v Čechách a na Moravě. Oblíbený podnik charakteru rallyexhibice viděly tisícovky fanoušků. Uklouzaná a blátivá trať zůstala ve stejné podobě jako v předchozím roce, měřila 65 km a obsahovala 5 rychlostních zkoušek na dvou úsecích s názvy Dostihovka okruh a Fagus Lípa v celkové délce 29 km. Na startu se sešlo kvalitní a rozmanité startovní pole čítající celkem 68 posádek z původně 72 přihlášených, v cíli bylo klasifikováno 62 soutěžících.

Letošní ročník se pojede ve Slušovicích a okolí v sobotu 2. prosince 2017 pod názvem CBS CARBOSPED MIKULÁŠ RALLY FOREVER. První vůz vyjede na trať tradičně v 11:30 hodin při výjezdu ze servisního parkoviště, cíl soutěže je situován při vjezdu do uzavřeného parkoviště u firmy Gazel v Nových Dvorech v 15:36 hodin. Trať měří celkem 63 km a obsahuje 5 rychlostních zkoušek na dvou úsecích s názvy Dostihovka okruh a Fagus Lípa v celkové délce 29 km.

Atmosféru z předchozích ročníků Mikuláš Rally si připomeňte prostřednictvím videí z tvorby zlínského JNK studia.

2009: Jozef Béreš jun. - Róbert Müller (SVK) Peugeot 207 S2000

2010: Jaroslav Orsák - Karel Vajík (CZE), Mitsubishi Lancer EVO IX

2011: Tomáš Kostka - Miroslav Houšť (CZE), Škoda Fabia S2000

2013: Roman Odložilík - Martin Tureček (CZE), Citroën Xsara WRC

2014: Tomáš Kostka - Richard Kresta (CZE), Ford Fiesta RS WRC

2015: Tomáš Kostka - Ladislav Kučera (CZE), Ford Fiesta RS WRC

2016: Tomáš Kostka  - Ladislav Kučera (CZE), Ford Focus WRC