Mika i Langmajer na Mikuláš rally v cíli

Miroslav Vebr, 4. prosince 2017, 15:11 Google+

Dvě auta z dílen Minařík racing na startu Mikuláš rally forever 2017 a obě i v cíli. Úspěšný start a příjemnou oslavu narozenin si užil Mojmír Mika, spokojený byl i Lukáš Langmajer.

Mikuláš Rally (CZ)

Mikuláš Rally (CZ) | foto: Jakub Daniel Machálek, RallyZone.cz

Začátek prosince je na slušovicku věnovaný Mikuláš rally a ani letos tomu nebylo jinak. Tým pořadatelů Minaříků připravil pět rychlostních zkoušek na dvou úsecích v délce 29,5 závodních kilometrů. Před závodem se snesla na trať rally sněhová nadílka, která místy roztála a rychle zmrzla. Nejedna posádka si tak lámala hlavu nad tím, jak překonat ledové rychlostní zkoušky. Podobné myšlenky měli jistě i dva jezdci, kteří usedli do vozů připravovaných týmem mechaniků Lubomíra Minaříka. Vůz Renault Clio byl připraven pro dvojici Mojmír Mika s Radkem Minaříkem. Obzvláště pro Mojmíra to byl specifický start. „Mikuláš rally jsem si nadělil jako dárek k 40. narozeninám. Po sedmnácti letech jsem tedy znovu usedl do závodního auta, tentokrát do Renaultu Clio od Luby Minaříka. Ani ve snu jsem si nepředstavoval, že pojedu Slušovické Monte Carlo na ledu a sněhu. Všechny rychlostní zkoušky jsme úspěšně projeli a autu neublížili. Renault fungoval perfektně, ale na ledových zkouškách hodně často prohrabával. Misi jsem tedy splnil a mé poděkování patří spolujezdci Radku Minaříkovi za perfektní práci a celému týmu Minařík racing za přípravu auta i opečovávání během rally,“ prozradil nezvyklý dárek ke kulatým narozeninám Mojmír Mika. Pět rychlostních zkoušek posádka zvládla a v cíli byla hodnocena na 21. místě v kategorii 2WD a 4. místě ve třídě 8. Na své začátky v rally jistě zavzpomínal Lukáš Langmajer, když usedal do Hondy Civic VTi. Pouze podmínky alá Monte Carlo by pražský herec určitě radši vyměnil za teplé počasí. Lukáš slyšel diktát z úst Richarda Nasvadby a společně dokončili závod na 31. místě v kategorii 2WD a 3. místě ve třídě 18.