Tratě KOWAX Valašské rally ValMez odtajněny

Tomáš Plachý / Dušan Póč, 4. února 2018, 19:10 Google+

Necelé dva měsíce před startem úvodního podniku Mistrovství České republiky v rally 2018 – 37. KOWAX Valašská rally ValMez - jsou publikována Zvláštní ustanovení. Dokument, který seznamuje soutěžící s potřebnými informacemi k blížícímu se závodu. A s tím souvisí i první oficiální představení harmonogramu rally, který v mnohém nastíní, jaká podoba je organizátory populární valašské automobilové soutěže na dny 23. – 25. března 2018 připravována.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Valašská Rally (CZE)

Valašská Rally (CZE) | foto: Jakub Daniel Machálek, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Jak už informovala úvodní tisková zpráva, centrem 37. KOWAX Valašské rally ValMez a hostitelem hlavního doprovodného programu se posedmnácté stane město Valašské Meziříčí. Druhým zásadním bodem Valašky bude Kopřivnice. Přesněji polygon místní automobilky Tatra, kam pořadatel rally umístil mimo jiné servisní zázemí pro soutěžní posádky a jejich týmy.

Pro zájemce o start se dalším důležitým datem stane 13. březen 2018. Tento den bude posledním, kdy bude možné odeslat přihlášku. Na dny 22. – 23. března jsou pro přihlášené posádky připravovány seznamovací jízdy, na něž v pátečním odpoledni naváží ve Valašském Meziříčí - Bynině administrativní a technické přejímky v prostorech společnosti Autocentrum Lukáš. Páteční den na KOWAX Valašské rally ValMez uzavře slavnostní start na valašskomeziříčském náměstí. Doprovodný program začne kolem 15:30 hod., v 17 hodin projede přes startovní můstek posádka se startovním číslem 1. Nejen pro ni bude připravena 581,92 km dlouhá trať s 15 RZ (172,62 km).

V sobotu odstartuje sportovní část programu 37. KOWAX Valašské rally ValMez shakedownem na polygonu v Kopřivnici. Prioritní posádky mohou zkušební test využít od 7:30 hodin, zbývající část startovního pole od 8:15 hodin.

Ostrý start 37. KOWAX Valašské rally ValMez se uskuteční v sobotu 24. března 2018 v 11 hodin ze servisního areálu v Kopřivnici. Na tento den je pro posádky připraveno sedm rychlostních zkoušek na čtyřech úsecích (celkem 82,38 km RZ). Prvním testem proti chronometru je zkouška se startem ve městě Jana Ámose Komenského, ve Fulneku. Po něm se vydají soutěžící na trať „Valašského Monte“ v okolí Oder. Tuto sekci uzavře dvacetikilometrová rychlostní zkouška Lešná, která svým charakterem připomene pověstnou „Valašskou bombu“.

Po návštěvě servisu si posádky zmíněné testy zopakují. S tím, že rychlostní test Lešná zřejmě pojedou už za tmy. Sobotní program vyvrcholí městkou RZ Valašské Meziříčí, která odstartuje novou tradici Valašky.

V neděli se soutěžní dvojice vydají se svými speciály na osm měřených testů s 90,24 ostrými kilometry. Dopolední část obstarají dva průjezdy v okolí Hukvald, připravena je i tradiční rychlostka Bystřička, avšak v novém kabátě, a příměstská valašskomeziříčská RZ Juřinka. Po padesáti ostrých kilometrech se posádky opět vrátí do servisního prostoru v Kopřivnici, odkud se vydají do závěrečné sekce závodu. V jejím obsahu se dvakrát představí fanouškům na polygonu v Kopřivnici a následně se přes Bystřičku a Juřinku dostanou zpět do centra závodu, tedy na náměstí ve Valašském Meziřící. Tady bude krátce před půl čtvrtou odpoledne dekorován vítěz 37. KOWAX Valašské rally ValMez 2018.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Tratě KOWAX Valašské rally ValMez odtajněny

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Neuville dokázal získat jako třetí neseveřan vítězství ve Švédsku

Rally Sweden: Neuville získává vítězství a stává se tak třetím neseveřanem, který ve Švédsku vítězí

Latvala, Jari-Matti - Anttila, Miikka

Volkswagen přeci jen Polo WRC 2017 ukáže v továrních barvách. Jenom neví kdy...

Rally Pačejov (CZE)

Generálním partnerem Rally Pačejov se stává společnost Invelt

beseda se zavodniky rally

11. ročník želechovické besedy slibuje nabitou startovku!

Rally Příbram (CZE)

P. Brtníček: „Svoje zlepšení vidím v rozpise“

Rally Vyškov (CZE)

„XXVI. Rally Vyškov“ se uskuteční opět v květnu letošního roku

reklama
reklama

Doporučujeme

Valašská Rally (CZE)

Valašsko-Tatranský pohár se představuje

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Valaška hledá pořadatele!

  2. Rally Jeseníky letos zažijí obnovenou premiéru

  3. 11. ročník želechovické besedy slibuje nabitou startovku!

  4. Doprovodný program Valašky startuje soutěží "S Valašskou podle pravidel"

  5. Volkswagen přeci jen Polo WRC 2017 ukáže v továrních barvách. Jenom neví kdy...

  6. „XXVI. Rally Vyškov“ se uskuteční opět v květnu letošního roku

reklama

Zprávy odjinud