Předehra Kopné se odehraje na Bílé Hlíně

Roman Ordelt, 3. dubna 2018, 14:52 Google+

Pořadatelé z Rallysprint Klubu v AČR v Podkopné Lhotě uspořádají před startem letošního ročníku Vančík Rallysprint Kopná 2018 pro soutěžící opět testovací rychlostní zkoušku (shakedown) na asfaltovém úseku z Neubuze do Slušovic v blízkosti zemědělského letiště Bílá Hlína. Shakedown v délce 1,9 km se uskuteční v pátek 6. dubna v době od 17 do 19 hodin, počítá se s účastí zhruba padesáti posádek.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Rally Kopná (CZE)

Rally Kopná (CZE) | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

Sdílejte článek

„Shakedown se nám v předchozích letech velmi osvědčil a ze strany posádek máme jen pozitivní ohlasy. Testovací erzeta nám zamezila testování tzv. „na černo“, neboť okolní obce si stěžovaly v týdnu konání soutěže na ruch soutěžních vozů. Nechtěli jsme, aby nám závodní auta lítala těsně před soutěží po okolí, volali nám rozhořčení starostové z okolních obcí a obyvatelé z dotčených obcí. Našli jsme vhodný úsek v bezprostřední blízkosti servisní zóny a letos uspořádáme shakedown již počtvrté,“ pověděl Josef Minařík, předseda organizačního výboru a ředitel slušovického rallysprintu. 

Účast na shakedownu je zpoplatněna pro soutěžící částkou 1 000 Kč plus 595 Kč pojištění odpovědnosti. „Všem zájemcům o shakedown doporučujeme včasné přihlášení, z důvodu předčasného odbavení na technické přejímce. Registrace posádek končí ve čtvrtek 5. dubna ve 21 hodin. Za poměrně nízký vklad mají zajištěn celý testovací úsek po pořadatelské stránce včetně bezpečnostního a záchranného zabezpečení,“ upřesnil Minařík.

Shakedown pojede kolem 50 vozů, což svědčí o tom, že posádky mají velký zájem vyzkoušet si soutěžní techniku ještě před startem sezony na uzavřeném úseku. Počet průjezdů ve vyhrazené době není omezen a diváci si přijdou rozhodně na své.  „Možná bychom zvládli i více aut, ale nechceme, aby se svezly posádky pouze jednou nebo dvakrát. Aby se netvořily dlouhé řady vozů na startu, pustíme posádky na trať i v půlminutových intervalech. Apelujeme na diváky, buďte obezřetní podél tratě a dodržujte pravidla bezpečného sledování vozidel na trati testovacího úseku,“ uvedl Minařík. Testovací zkoušky se mohou zúčastnit jen soutěžící, kteří se řádně zaregistrovali, prošli administrativní a technickou přejímkou. Vozidla musí být označena startovními čísly a předepsanými reklamami. Všechna bezpečnostní pravidla pro rychlostní zkoušky jsou platná i pro shakedown.

Pořadatelé připravili pro fanoušky i známé divácké místo v podobě náročné pravé zatáčky krátce před cílem. Přístup diváků je doporučen z okresní silnice Slušovice – Trnava. „Zajímavá je rovněž pasáž bezprostředně po startu v obci Neubuz s obtížnou pravou zatáčkou. Zde je nutné zaujmout zajímavé divácké místo ještě před začátkem shakedownu,“ uzavřel Josef Minařík.

Další zpravodajský servis v rámci 24. Vančík Rallysprintu Kopná 2018 přineseme v následujících tiskových zprávách. Uveřejněné budou postupně na oficiální webové stránce www.rallysprintkopna.cz a na facebookovém profilu.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Předehra Kopné se odehraje na Bílé Hlíně

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rally Prešov (SVK)

Z Rally Prešov Minařík racing s poháry

Valašská Rally (CZE)

Šumava za dveřmi, Valašský úkol splněn

Valašská Rally (CZE)

Pecha s Uhlem čeká „domácí“ Šumava

Valašská Rally (CZE)

ACA ŠKODA AUTOKLUB TEAM – Mareš s Hlouškem se těší na Šumavu

Valašská Rally (CZE)

Pohár PEUGEOT RALLY CUP odstartuje na Šumavě

Valašská Rally (CZE)

53. Rallye Šumava Klatovy: Szejové proti 84 soupeřům

reklama
reklama

Doporučujeme

Valašská Rally (CZE)

Na „Vlčáka“ mají pivku, odřel totiž slívku

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Marcel Svačina s novou spolujezdkyní na Kopné nejrychlejší z dvoukolek

  2. Fotogalerie z polského Baborowa

  3. Šumava za dveřmi, Valašský úkol splněn

  4. RUFA SPORT s Grzybom jasne dominovali na 24. Rally Prešov 2018

  5. Pecha s Uhlem čeká „domácí“ Šumava

  6. ACA ŠKODA AUTOKLUB TEAM – Mareš s Hlouškem se těší na Šumavu

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud