Suverénní Kostka slaví čtvrtou výhru na Kopné

Roman Ordelt, 9. dubna 2018, 08:47 Google+

Posádka Tomáš Kostka, Ladislav Kučera na voze Škoda Fabia R5 se stala vítězem 24. Vančík Rallysprint Kopná 2018, úvodního podniku pětidílného seriálu A Sport Rallysprint série. Třiatřicetiletý jezdec ze Zlína suverénně ovládl letošní ročník Kopné, když vyhrál stylem start – cíl a nenašel přemožitele ani na jedné ze sedmi rychlostních zkoušek. Z napínavého souboje o druhé místo nakonec vyšli vítězně Antonín Tlusťák, Ivo Vybíral při české premiéře vozu Hyundai i20 WRC. Tlusťák ztratil na Kostku 34,5 vteřiny. Na třetím místě skončila posádka Martin Vlček, Jindřiška Žáková (Ford Fiesta R5) se ztrátou pouhých 0,5 vteřiny na zádveřického jezdce. Černý Petr v podobě čtvrtého místa nakonec zůstal pro polskou dvojici Grzegorz Grzyb, Robert Hundla (Škoda Fabia R5). Od bronzové příčky je dělilo pouhých 0,7 vteřiny.

Rally Kopná (CZE) | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

Dramatický byl rovněž souboj o prvenství v úvodním podniku A Sport Rallysprint série mezi „dvoukolkáři.“ Doposud vedoucí Erik Cais (Peugeot 208 R2) chyboval při třetím průjezdu Zádveřicemi, ztratil přes minuty a opustil vedoucí příčku. O prvenství do posledního metru bojovali Marcel Svačina a Jan Talaš. Nakonec ve prospěch Svačiny rozhodlo pouhých 1,3 vteřiny. Třetí příčku nakonec vybojoval Cais.

Úvodní díl šampionátu historiků vyhrál Vlastimil Neumann (Ford Escort RS Cosworth), druhý skončil Petr Šimurda (Škoda 130 LR) a třetí Martin Černý (Lada VFTS).