Z výhry ve „dvoukolkách“ se na Kopné radoval Svačina

Roman Ordelt, 9. dubna 2018, 08:48 Google+

Napínavý souboj zkušenost versus mládí až do posledního kilometru závěrečné rychlostní zkoušky přinesl úvodní díl pětidílného seriálu A Sport Rallysprint série (RSS), kterým byl 24. Vančík Rallysprint Kopná 2018 ve Slušovicích. Z vítězství se radovala v hodnocení dvoukolek smíšená posádka Marcel Svačina, Martina Popelková na voze Peugeot 208 R2, která byla o pouhých 1,3 vteřiny rychlejší než dvojice Jan Talaš, Zbyněk Pils. Třetí příčku nakonec vybojovali Erik Cais, Ondřej Krajča, o lepší umístění je připravil výlet mimo trať na 5. rychlostní zkoušce, kde ztratili více než minutu. Nejrychlejší tři posádky jely shodně na vozech Peugeot 208 R2.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Rally Kopná (CZE)

Rally Kopná (CZE) | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Až do 5. rychlostní zkoušky vedl teprve osmnáctiletý talent Erik Cais, který při svém třetím startu v rally a premiérovém za volantem peugeotu R2 nechal za sebou všechny pronásledovatele. Při třetím průjezdu úsekem Zádveřice však přišla jezdecká chyba. „Auto nám ulítlo na štěrku v rychlé pravé zatáčce a bohužel po této fatální chybě jsme zůstali stát tzv. „na břiše“. Ochotní fanoušci nás dostali zpět na trať, ale ztratili jsme drahocenný čas,“ pověděl talentovaný mladík. Do vedení se dostal Svačina, který ztrácel na Caise přes 14 vteřin. Skvělý začátek měl Petr Semerád, Ten zahájil na úvod třetím časem a po nejrychlejším čase při druhém průjezdu Zádveřicemi si stále držel medailovou pozici. Jenže na 4. RZ Kopná se ocitl mimo trať a po více než dvouminutovém manku se propadl až do třetí desítky průběžného pořadí.

Ještě před poslední erzetou vedl Svačina před Talašem o 11,2 vteřiny, nakonec ve prospěch zkušeného jezdce z Martinic rozhodl náskok 1,3 vteřiny! „Pro nás to byl parádní den a vyplatilo se nám  podat konstantní výkon. Jeli jsme celý den bez chyb. I  když jsme ani jednu RZ nevyhráli, tak se nám podařilo v celkovém hodnocení dvoukolek zvítězit,“ řekl čtyřiačtyřicetiletý Marcel Svačina v cíli. Spokojeností zářil na cílové rampě rovněřž druhý v pořad Jan Talaš: „Jsem úplně ohromený z výsledku. Teprve chvíli po dojetí do cíle nám řekli, že jsme druzí v naší třídě, což je skvělý výsledek. Jsme z toho nadšení, s takovým výsledkem jsme rozhodně nepočítali a brali jsme to jako test před  Rally Šumava.“

Skvělý finiš předvedli Cais a Semerád. Středočeský sedmnáctiletý mladík se vyhoupl z 26. místa po 4. erzetě až na výtečnou šestou příčku, zatímco fryštácký jezdec se prodral na bronzovou příčku. „Se třetím místem jsme spokojeni, hodně jsme si závod užili. V závěru jsme jeli hodně na limit, vyzkoušeli jsme si hodně ostrou jízdu. Získali jsme velké zkušenosti a děkuji všem fanouškům za podporu,“ řekl Erik Cais v cíli. Kvůli závadě na poloose odstoupil na poslední erzetě ze třetího místa Michal Horák (Opel Adam R2). V hodnocení Poháru pořadatele jeli dva zahraniční jezdci na dvoukolkách, jejich srovnání s českými jezdci by vyznělo následovně: Roland Stenng z Rakouska (Opel Adam R2) skončil pátý a Grzegorz Bonder z Polska (Peugeot 208 R2) šestnáctý.

Vančík Rallysprint Kopná byl rovněž úvodním podnikem značkového XTG Adam Cupu. Mezi devíti posádkami na pohárových vozech Opel Adam vyhrál Martin Vopatřil, druhý dojel Jan Pilař a třetí skončil Martin Baďura.

A Sport Rallysprint Série (RSS):

Svačina, Popelková (Peugeot 208 R2) 42:19,2 min
Talaš, Pils (Peugeot 208 R2) + 1,3 s
E. Cais, O. Krajča (Peugeot 208 R2) + 52,7 s
Srb, Pilný (Citroën C2 R2) + 1:25,6 min
Nekvapil, Koscelník (Opel Adam R2) + 1:57,2 min
P. Semerád, Těšínský (Peugeot 208 R2) + 2:10,4 min
Kornhefr, M. Triner (Citroën C2 R2 Max) + 2:16,1 min
Lukašík, Mikulášková (Peugeot 208 R2) + 2:23,4 min
P. Krajča, J. Houšť (Renault Clio Sport) + 2:27,5 min
Vopatřil, Voltner (Opel Adam Cup) + 2:30,4 min
 

Vyhrané RZ: 4 – P. Semerád, 3 – E. Cais

Google+ Vytisknout

Diskuze: Z výhry ve „dvoukolkách“ se na Kopné radoval Svačina

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rally Šumava (CZE)

ACA ŠKODA AUTOKLUB TEAM – Další meta pokořena: Mareš s Hlouškem třetí v českém mistráku

Rally Šumava (CZE)

Pecha s Uhlem přibrzdila „nešťastná 13“

Rally Prešov (SVK)

Z Rally Prešov Minařík racing s poháry

Valašská Rally (CZE)

Šumava za dveřmi, Valašský úkol splněn

Valašská Rally (CZE)

Pecha s Uhlem čeká „domácí“ Šumava

Valašská Rally (CZE)

ACA ŠKODA AUTOKLUB TEAM – Mareš s Hlouškem se těší na Šumavu

reklama
reklama

Doporučujeme

Rally Kopná (CZE)

Suverénní Kostka slaví čtvrtou výhru na Kopné

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Marcel Svačina s novou spolujezdkyní na Kopné nejrychlejší z dvoukolek

  2. Fotogalerie z polského Baborowa

  3. Šumava za dveřmi, Valašský úkol splněn

  4. Pecha s Uhlem čeká „domácí“ Šumava

  5. RUFA SPORT s Grzybom jasne dominovali na 24. Rally Prešov 2018

  6. ACA ŠKODA AUTOKLUB TEAM – Mareš s Hlouškem se těší na Šumavu

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud