K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Marešovi s Hlouškem uniklo vyškovské zlato o dvě desetiny

Jan Koudelka, 8. května 2018, 20:14 Google+

Mladá posádka startující pod hlavičkou ACA ŠKODA AUTOKLUB TEAMu, potvrdila při čtvrtém startu s vozem Škoda Fabia R5 vzrůstající tendenci svých výkonů. Filip Mareš s Honzou Hlouškem vyhráli pět rychlostních zkoušek, dvakrát dojeli druzí, avšak ani to jim nestačilo na celkové prvenství. Časová penalizace 20 vteřin za chybně projetý retardér byla na 67 kilometrech rychlostních zkoušek příliš velkým mankem. Přesto si nakonec Filip s Honzou dojeli s minimální ztrátou dvou desetin vteřiny pro druhé místo absolutně.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Rally Vyškov (CZE)

Rally Vyškov (CZE) | foto: Jakub Daniel Machálek, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Hned na úvod se Filip vrací k důvodům časové penalizace: „Nechal jsem se jednoduše nachytat kluzkým asfaltem. Na brzdy jsem šel příliš pozdě, a přestože jsem odbrzdil až do jedničky, do retardéru jsme se už nevešli. Byla to moje chyba. Následně jsem navíc udělal špatné rozhodnutí, když jsem pokračoval dále. Za okamžik mi bylo jasné, že jsem se měl raději otočit a retardér i za cenu časové ztráty projet. Na to už ale bylo příliš pozdě. Vím, že jsem udělal hloupou chybu a našim fanouškům i celému týmu, který jinak odvedl bezchybnou práci, se za ní omlouvám,“ říká rozmrzele Filip a pokračuje: „Ve zbytku soutěže šlo ale vše takřka podle plánu. Smyslem našeho startu nebylo bojovat o vítězství, ale především testovat, čemuž nahrával také harmonogram závodu. Za celou rally jsme například nenasadili ani jeden pár nových pneumatik. V každé sekci jsme zkoušeli odlišnou variantu nastavení. Přesto se nám dařilo vyhrávat jednotlivé RZ a jízda s Fabii R5 nám chutnala zase o něco více. Vyškov byl dobrou přípravou na pokračování českého mistrovství, takže v tomto ohledu náš start splnil očekávání. Konečný výsledek pro nás nebyl až tak důležitý,“ rozpovídal se v cíli soutěže Filip Mareš a s úsměvem dodal: „Ve Vyškově nás hodně potěšilo i velké množství nadšených fanoušků. Věřím, že zejména náš příjezd do diváckého místa v Zelené Hoře se jim mohl líbit. I když upřímně řečeno, my jsme se v tu chvíli v autě celkem zapotili.“

img-responsive

Rally Vyškov (CZE) | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

„Po vyhodnocení dat ze Šumavy jsme usoudili, že je potřeba nechat Filipa jet i na Vyškově, abychom vyzkoušeli pár změn v nastavení vozu a nemuseli je tak řešit až během Krumlova. To byl také prioritní důvod naší účasti ve Vyškově. Druhé místo je pochopitelně dobrým výsledkem, není potřeba přemýšlet o tom, zda to mohlo být vítězství,“ doplnil krátce Roman Kresta.

img-responsive

Rally Vyškov (CZE) | foto: Milan Procházka, RallyZone.cz.cz

Následujícím podnikem, při kterém se posádka ACA ŠKODA AUTOKLUB TEAMu představí, bude již za necelé dva týdny 46. ročník Rallye Český Krumlov. Už nyní navíc můžeme prozradit, že Filip s Honzou do Krumlova chystají pro fanoušky malé překvapení.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Marešovi s Hlouškem uniklo vyškovské zlato o dvě desetiny

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Autokros Přerov (CZE)

Přerovský autokros v galerii Jana Duška

Rally Český Krumlov (CZE)

Minařík racing z Českého Krumlova s poháry

Rally Český Krumlov (CZE)

KIT Racing kraloval na Českokrumlovsku

Rally Český Krumlov (CZE)

Sandra Pokorná úspěšně proplula Rally Český Krumlov

Rally Český Krumlov (CZE)

PEUGEOT RALLY CUP CZ – V Krumlově zvítězil Lumír Firla

Rally Kopná (CZE)

Podarí sa RUFA SPORT a Grzybovi obhájiť v Poprade vlaňajšie víťazstvo?

reklama
reklama

Doporučujeme

Rally Vyškov (CZE)

Galerie Jakuba D. Machálka z Vyškova

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Krumlov v galerii!

  2. Kris Meeke byl s okamžitou platností vyhozen z Citroënu!

  3. FILIP MAREŠ: KRUMLOV BYL ZATÍM NEJTĚŽŠÍ

  4. Tatransko-Valašský pohár se rozhodne v Popradu

  5. Vzdali jsme, abychom nezdar napravili příště

  6. Jan Černý veze z Českého Krumlova bronz

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud