K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Bez testu do auta nelez

Jiří Dokulil, 12. května 2018, 20:24 Google+

Nápad vyzkoušet si odlišnosti v ovládání osvědčené fiesty a všemi opěvované Fabie R5 zrál v hlavách Martina Vlčka a Jindřišky Žákové už delší dobu. Ideální příležitost se jim naskytla až necelé dva roky po prvním startu ve speciálu této kategorie – na květnové Rally Vyškov. Žlutočerný exemplář z týmu Korno Motorsport Karla Trojana byl díky slušivému designu a prestižnímu startovnímu číslu 1 na trati k nepřehlédnutí. Pouze v pasážích, kde rychlostní zkoušky lemovala rozkvetlá řepka, trošičku splýval s okolím. Smělá výsledková očekávání svých fanoušků však „Vlčák“, ač v roli loňského vítěze, tentokrát brzdil.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Rally Vyškov (CZE)

Rally Vyškov (CZE) | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

Sdílejte článek

„S fabií jsme v závodním režimu nenajeli ani kilometr, nezbývá nám než ji začít poznávat až na první erzetě,“ sděloval Martin Vlček překvapeným novinářům u startovní rampy. Na první pohled odvážná taktika. „Vlčák“ je však tvor přizpůsobivý a po počátečním zvykání na odlišný temperament, se kterým je nutné fabii vést, se vypracoval na svou obvyklou výkonnost. Jak je ale při poznávání nové techniky zvykem, nevyvaroval se několika začátečnických chybiček. „Zdechlo mi to na startu, máme „pentli“ za retardér a jednou jsme se podívali na louku. Na tu hrůzu, kolik času jsem tam nechal, jsem velice spokojený. V servisu na autě uděláme ještě nějaké změny a věřím, že zrychlíme,“ říkal po pátém testu průběžně čtvrtý muž výsledkové listiny.

img-responsive

Rally Vyškov (CZE) | foto: Milan Procházka, RallyZone.cz.cz

Nejlepšími dílčími výsledky posádky Kowax Racing teamu nakonec zůstaly druhý čas v prvním průjezdu Podivické RZ a dva třetí časy v úvodních dvou testech soutěže. V závěru již nebylo kam spěchat, neboť o první místo zuřil tvrdý trojboj a Martin s Jindřiškou měli naopak na čtvrtém místě dostatečný náskok na své pronásledovatele. V cíli je od vítězné posádky dělila necelé půlminuta. „Rád bych dodal, že jsem velice spokojený s přístupem Karla Trojana a jeho týmu, kteří se v průběhu závodu snažili přenastavovat auto podle mých představ. Bohužel se nám nevyhnula smůla v podobě defektu a penalizace, přesto nelitujeme, že jsme se rozhodli fabii vyzkoušet. Ucelený názor na škodovku se mi prozatím nepodařilo získat, závod byl na to příliš krátký,“ uzavřel svoje poněkud diplomatické hodnocení vyškovského testu Martin. Jindřiška se pokusila svoje poznatky ze svezení více konkretizovat: „Každý se ptá, co je lepší, jestli ford nebo škodovka, ale na to se nedá odpovědět. Obě závodničky jsou v něčem lepší a v něčem horší. Škodovka mi oproti fordu přišla pocitově méně závodní, jelikož má posed jak v “osobáku” a zdálo se, že i když se jede naprosto v klidu, tak jsou časy přesto dobré. Oproti tomu ve fiestě se řidič více zapotí, aby zajel stejný výsledek.“

img-responsive

Rally Vyškov (CZE) | foto: Jakub Daniel Machálek, RallyZone.cz

Přestože výsledek nebyl pro posádku Kowax Racing teamu na Rally Vyškov tím hlavním, čtvrté místo v Poháru 2+ jim zaručuje druhou příčku v průběžné klasifikaci tohoto seriálu, na které vydrží až do startu červencové Invelt Rally Pačejov. Mezitím se však opět roztočí kola „velkého“ šampionátu a Martin s Jindřiškou u toho nebudou chybět. Touto dobou se již připravují na start oblíbené Rallye Český Krumlov, do které v termínu 18. – 19. května vyrazí s číslem 6.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Bez testu do auta nelez

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Autokros Přerov (CZE)

Přerovský autokros v galerii Jana Duška

Rally Český Krumlov (CZE)

Minařík racing z Českého Krumlova s poháry

Rally Český Krumlov (CZE)

KIT Racing kraloval na Českokrumlovsku

Rally Český Krumlov (CZE)

Sandra Pokorná úspěšně proplula Rally Český Krumlov

Rally Český Krumlov (CZE)

PEUGEOT RALLY CUP CZ – V Krumlově zvítězil Lumír Firla

Rally Kopná (CZE)

Podarí sa RUFA SPORT a Grzybovi obhájiť v Poprade vlaňajšie víťazstvo?

reklama
reklama

Doporučujeme

Citroënu chybí i část rozpočtu...

Meekeova přání? Třeba vyšší výkon a Loeb v druhém autě

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Krumlov v galerii!

  2. Kris Meeke byl s okamžitou platností vyhozen z Citroënu!

  3. FILIP MAREŠ: KRUMLOV BYL ZATÍM NEJTĚŽŠÍ

  4. Tatransko-Valašský pohár se rozhodne v Popradu

  5. Vzdali jsme, abychom nezdar napravili příště

  6. Jan Černý veze z Českého Krumlova bronz

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud