Andreas Mikkelsen řádí doma v Norsku

iM2, 7. května 2009, 03:05 Google+

Andreas Mikkelsen získal překvapivé vítězství na poslední rally norského mistrovství. Andreas ovládl Rally S?rland cupovým Subaru (!), když porazil i rivaly s mnohem výkonnějšími stroji.

Mikkelsen, Andreas

Druhou příčku obsadil Martin Stenshorne s Mitsubishi Lancer Evo X. Až na třetím místě se umístil Mads ?stberg  se svým Subaru Impreza WRC S14. Mads přitom rozhodně nepodal žádný špatný výkon. Vyhrál dokonce všech devět RZ, ale po 3. rychlostní zkoušce inkasoval 5 minut penalizace a propadl se až na celkové 30.místo.

Mikkelsen v cíli soutěže zářil a nemohl uvěřit tomu, že vyhrál s cupovým Subaru: „To by se mi před startem nezdálo ani v nejlepším snu. To přece není možné, abych tady vyhrál s cupovým Subaru! Dokonale jsme ale využili nabídnutou příležitost. Je to jednoduše fantastické!“

Jediným odstoupivším jezdcem byl Anders Grondal se Subaru S10 WRC, který vypadl na poslední RZ. Už smutnější zpráva je, že podle norských novinářů se Andreas Mikkelsen neobjeví v Itálii se Škodou Fabií WRC i přesto, že je přihlášen.