Rally Lubeník: Vítězem Béreš ml. se Škodou Fabia S2000

Josef Janoušek, 10. července 2010, 18:50 Google+

Mediaracing Mistrovství Slovenska v rally dnes pokračovalo čtvrtým podnikem, byla jím rally Lubeník. Po více jak 90 kilometrech rozložených do osmi rychlostních zkoušek přejel cílovou rampu jako vítěz Jožka Béreš ml. se speciálem Škoda Fabia S2000.

prazsky rallysprint

Kompletní fotogalerie ZDE

Mladší z rodiny Bérešů zvítězil v pěti rychlostních zkouškách před dalším jezdcem s mladoboleslavským speciálem, Grzegorzem Grzybem, který, i když vyhrál jen jednu rychlostní zkoušku, stačily mu vyrovnané časy na celkové druhé místo. Napomohlo mu k tomu také odstoupení Igora Drotára s Fabií WRC, který se se soutěží rozloučil na startu pátého měřeného úseku pro technickou závadu. Na druhého Grzyba se také snažil dotáhnout Jaroslav Melichárek. Pilot Mitsubishi Lancer WRC 05 měl však pomalejší začátek a tak mu i dva nejrychlejší časy v RZ a dvě druhá místa stačily „jen“ na bronzový stupeň.

Na čtvrté „bramborové“ pozici dokončil soutěž Karel Trněný s Fabií WRC, jeden ze dvou českých zástupců na startu soutěže. Tím druhým byl Jarek Orsák, který však ze soutěže odstoupil v sedmém měřeném úseku právě ze čtvrté příčky. Za zmínku ještě stojí odstoupení nedávného účastníka naší bohemky Rzeznika před startem soutěže. Dalším podnikem Mediaracing Mistrovství Slovenska v rally bude začátkem srpna polská soutěž Rajd Rzeszowski.