Ogier přerušuje vítěznou šňůru Loeba

Tomáš Urban, 18. srpna 2011, 22:13 Google+

VÝSLEDKY V CÍLI: Posádka Ogier Ingrassia se stali vítězi Rally Deutschland. Prokop šestý.

Sordo, Dani - Vallejo, Diego

Soutěž se víceméně rozhodla na poslední zkoušce sobotního programu, kde měl Loeb defekt a ztratil minutu patnáct. V neděli se nejlépe probudil Latvala a Petter Solberg. Latvala se probil na šestnácté místo Petter Solberg předjel Meeka na Mini.

V šestnácté Rz havarolva Ostberg, na osmácté se pokazil motor Mini u Meeka. Na poslední zkoušce mají ještě defekt Raikkonen a Hirvonen.

V SWRC bylo rozhodnuto také více méně už v sobotu. Po páteční havárii stoupal pořadí Hänninen, nakonec se dostal na místo čtvrté. Pořadí v cíli bylo v SWRC první Tanak, druhý Al Attiyah, třetí Turan a šestý Prokop.

WRC Academy vyhrál Breen, druhý Lemes ztrácel patnáct vteřin, třetí byl Ital Crugnola, čtvrtý Suarez a pátý byl Jan Černý.

O některých českých účastnících byla řeč, nicméně  je potřeba říct, že na 37. místě absolutně a osmí ve třídě byli Kurka s Müllerem. Jaromír Tomaštík nedokončil protechnickou závadu, stejně jako Milan Liška. Slovák Jaroslav Melichárek skončil 42.

Soutěž dokončilo 48. posádek z 80.startujících.

Další soutěží je Rally Australia 8.-11. září.

+10:09,0

První rychlostní zkoušku vyhrává Latvala.  Za ním duo Citroenů a potom Hirvonen. Martin Prokop vyhrává první RZ v kategorii SWRC.  Druhou rychlostní zkoušku už ale vyhrává Ogier a jde do vedení. Lobe je za ním. Martin Prokop si udělal výlet do vinice a odstoupil. Podle prohlášení týmu ale zítra nastoupí.  Třetí rychlostní zkoušky vyhrává Loeb a mění se za Ogiera. Hirvonnen je třetí, i když hlásí prasklý zadní stabilizátor. Čtvrtý je Sordo s MINI. Pátý další Mini Meeka.  Petter Solberg šestý, když na třetí zkoušce porazil Latvalu, kterého zbrzdil déšť před cílem. Osmý je Solberg, devátý Raikkonen a desáté místo uzavírá Kuipers.  Vodní pumpa se pokazila Flodinovi na Mini.

V SWRC chyboval na RZ 2 Martin Prokop. Ve vysoké rychlost škrtnul o zídku a vletěl do vinice a odstoupil. Ve vedení po RZ 3 byl Hänninen, druhý 31 vteřin zpět Tanak a třetí Gassner.  Na třetí RZ odstupuje po havárii Sousa.

Do druhých průjezdů se nejlépe obuli Ogier s Loebem. 4Rz  a vynikající třetí čas zajíždí Mini Meeka a čtvrtý Sordo. Naopak Hirvonnen má na čtyřce technické problémy. Raikkonen dělal hodiny.  Pátá zkouška opět jako přes kopírák, Hirvonnen hlásí mírné problémy, stejně jako Latvala, který má na RZ 6 defekt PZ kola.  Celkově den vyhrává Loeb, druhý je Ogier a třetí Hirvonen.

V SWRC ztrácí na čtvrté RZ nárazník Hännien. Pátou a šestou zkoušku vyhrává Tanak a jde do vedení. Hänninen totiž na Rz 6 trefuje pravým zadním kolem beton a uráží jej. Celkově je až šestý. Nedaří se ani Gassnerovi s Fabií S2000.

Ve WRC Academy vede po první etapě Lemes, druhý je Breen 36,2, třetí Crugnola. Sedmý je Jan Černý a na vedení ztrácí dvě minuty.

Další čeští účastníci jsou Tomáš Kurka s Lancerem EVO X a je průběžně 57., Liška 74. Jaro Melichárek je 52. A Jaromír Tomaštík, který ale musel na RZ 4 odstoupit pro technickou závadu opouštěl 53. Místo.

Zítra pokračujeme dalšími osmi zkouškami v celkové délce 150 km, nejdelší  hned první ranní 24,12 km.