Cyprus Rally (IRC): Mikkelsen vítězí a získává titul

RallyZone.cz, 3. listopadu 2011, 20:56 Google+

VÝSLEDKY V CÍLI; Nor Andreas Mikkelsen vyhrál rally na Kypru a díky tomu se stává i celkovým vítězem letošního ročníku IRC. Ve svých dvaadvaceti letech se stává nejmladším nositelem tohoto ocenění.

Mikkelsen, Andreas

FOTOGALERIE Z PODNIKU ZDE:

Výsledky po RZ11 (cíl):

Kyperskou rally uzavřely tři poslední RZ a výzmamnou změnu diznaly průběžné výsledky již v servisu, který těmto testům předcházel. Díky defektu na motoru bylo rozhodnuto, že dosud druhý Al-Attiyah nemůže dále pokračovat. Na somotné zkoušce potkala smůla obě vedoucí posádky Mikkelsena a Kopeckého, když oba píchli. Větší problém to byl v případě Kopeckého, který ztratil 45 s (mikkelsen jen 12,6 s). Samotnou RZ vyhrál Hanninen před Loixem.

Poslední dva testy již vcelku nic zajímavého nepřinesly. Na předposledním testu byl nejrychlejší Sandell následovaný Mikkelsenem a Hanninenem, poslední test vyhrál symbolicky Mikkelsen, druhý byl Hanninen a třetí Kopecký, kterého může mrzet, že o titul v IRC přišel díky netypické matematice šampionátu o pohých 1,5 bodu!

Výsledky po RZ8:

První rychlostní zkoušku dne vyhrává Mikkelsen před Kruudou Kopeckým. Al-Attiyah v cíli zkoušky říkal, že je zkouška poměrně hodně kluzká a jejich rozpis nebyl úplně dodkonalý.

Rz 7 patří opět Mikkelsenovi, druhý byl Al-Attiyah a třetí 1,3 vteřiny Kopecký. Osmá zkouška se stala kořistí Katařana, Mikkelsen druhýa Koepcký třetí.

Výsledky po RZ5:

Boj o titul mezi Mikkelsenem a Kopeckým. To čeká všechny příznivce rally a serie IRC v zítřejším vyvrcholení celé letošní sezony. Po ranním odstoupení Juho Hanninena (havárie) a odpoledním Thieryho Neuvilla (alternátor), zbyli v boji o titul tři jezdci. Krom Kopeckého a Mikkelsena ještě Belgičan Fredy Loix. Ten ovšem zatím není na Kypru tak rychlý, aby mohl bojovat přímo o titul.

Vítěz bere vše. Tak by se dala popsat "mistrovská" matematika v boji o titul mezi Mikkelsenem a Kopeckým. Do hry však může zasáhnout ještě jeden jezdec. Naser Al-Attyiah sice není pravidelným učastníkem IRC, ale na Kypru jede a může být jazýčkem na vahách. Pokud by Attyiah vyhrál celou soutěž, stačila by Janu Kopeckému k vítězství třetí příčka z Kypru. Pokud ale vyhraje Mikkelsen, je titul jeho.

Celkové výsledky po první etapě zatím hovoří pro norského mladíka. Zítrase ale může stát cokoliv. Na programu druhé etapy je totiž ještě šest rychlostních zkoušek a téměř sto ostrých kilometrů. Boj o šampiona IRC 2011 je otevřený a pořádně napínavý!!

Výsledky po RZ3:

Po včerejší krátké zahřívací rychlostní zkoušky se dnes jezdci naplno pustili do boje o poslední body do letošního šampionátu IRC. Před startem mělo šanci na vítězství pět posádek. Čtyři jezdci Škody a jeden Peugeotu. Na první pohled byla převaha Škodovek jasná. Po třech odjetých testech je ale vše jinak.

Hned ve druhé zatáčce první rychlostní zkoušky dnešního dne vylétl z tratě Juho Hanninen. Posádka z havárie vyvázla nezraněná, ale jejich vůz byl mimo trať a nepodařilo se ho dostat zpět. Největší adept na titul a vítěz letošního SWRC v Mistrovství světa zůstal mimno hru.

Ve hře o titul tak zustala trojice Škodováckých pilotů Mikkelsen, Loix a Kopecký. Proti nim stojí osamocený Thiery Neuville s Peugeotem. Matematika velí, že kdo z těchto pilotů vyhraje soutěž naKypru, vyhraje i titul v IRC. Do hry o body ovšem ještě může vstoupit Nasser Al-Attiyah s Fordem, který zamíchá kartami v případě svého vítězství na Kypru.

No a jak to vypadá s průběžným pořadím po třetí rychlostní zkoušce? Průběžně nejrychlejším mužem je Neuvelle. Za ním je Mikkelsen, který na třetím testu chyboval a ztratil podle svých slov osm až deset vteřin. Třetí pozici kontroluje Kopecký následovaný Al-Alttyiahem.

+2:01,6

Mikkelsen, který jede s Fabii S2000 týmu Škoda UK, porazil na 3,2km dlouhé asfaltové speciálce druhého nejrychlejšího Hänninena o 3,1s. Nor byl tedy rychlejší než Fin skoro přesně o 1 vteřinu na kilometr s totižným vozem! Za ním se seřadili všichni uchazeči o titul v pořadí: Hänninen, Kopecký, Loix a Neuville.

Slibný 6. čas zajel Japonec Arai na Subaru Impreza R4 STi. Nechal tak za sebou několik jezdců s vozy S2000. Uvidíme, jak se povede tomuto nestárnoucímu Japonci na tratích běžných rychlostních zkoušek. První RZ zítřejšího dne se jede v 9:97.