iM2, 25. října 2012, 13:44 Google+

V příštím roce se můžeme znovu těšit na JWRC. Používat se budou stejné vozy, jako ve WRC Academy. FIA se rozhodla pro vozy Ford Fiesta R2.

Čermák, Josef

Čermák, Josef | foto: Eliáš, Petr

Aktuálním juniorským mistrem světa je Aaron Burkart, který titul v JWRC vyhrál před dvěma lety, pak ale FIA tento šampionát zrušila. Náklady na nasazení vozů byly až moc vysoké a mladí talenti si nemohli dovoli se do šampionátu přihlásit. FIA tak zrušila JWRC a zavedla WRC Academy, ve které startovali všichni se stejnou technikou. Tou byl Ford Fiesta R2.

Od roku 2013 se ale zase pojede JWRC. FIA se však chce vyvarovat dřívějším chybám, a tak budou mít  všichni k dispozici stejnou techniku. Tím by se měly náklady na start v JWRC udržet na v rozumné výši. Během soutěže na Sardinii bylo oznámeno, že jako dodavatel jednotných vozů byl vybrán M-Sport. Zájem měl i Peugeot, Citroën, Renault nebo Toyota. Šéf rally u FIA, Jarmo Mahonen, to potvrdil: "Jednání byla úspěšně uzavřena. Už jde jen o několik detailů."