Kopecký: Bylo by hezké vyhrát ME

Ondřej Krajča, 7. ledna 2013, 16:33 Google+

Honza Kopecký doufá, že po vítězství na Janner Rallye se zúčastní více soutěží mistrovství Evropy, kde by rád zaútočil na titul mistra Evropy.

Kopecký, Jan

Kopecký, Jan | foto: Josef Vyšata, RallyZone.cz

První soutěží roku 2013 byla rakouská Janner Rallye, kde nechyběla ani tovární posádka týmu Škoda Motorsport Jan Kopecký - Pavel Dresler. Tato dvojice startovala do soutěže se startovním číslem 1 a na čele soutěže se pohybovala až do poloviny druhé etapy, kdy dostal Kopecký defekt a klesl na třetí místo. Následně však Kopecký s Dreslerem na dvou dlouhým zkouškách zatáhli a nakonec dokázali zvítězit s náskokem půl vteřiny. Po tomto vítězství se nechal Kopecký slyšet, že by rád napodobil svého bývalého týmového kolegu Juho Hanninena, jenž získal titul mistra Evropy v loňskom roce. Další program Kopeckého má být oznámen již brzy.

"Bohemia a Barum Rally, to jsou soutěže, na kterých vím, že budeme určitě startovat," říká Kopecký na otázku jeho dalšího programu v roce 2013. "Bylo by hezké vyhrát mistrovství Evropy, protože jsem ještě tento šampionát nevyhrál a byl by to určitě příjemný pocit," dodává Kopecký. Mistrovství Evropy v rally pokračuje za měsíc v Lotyšsku, kdy se pojede Rally Liepaja-Ventspils.