Wilson pracuje na kompletní sezoně pro Evanse

iM2, 31. října 2013, 11:21 Google+

Šéf M-Sportu, Malcolm Wilson, by rád viděl svého mladíka, Elfyna Evanse, ve všech 13 soutěžích MS v příštím roce.

Evans, Elfyn

Ideální představa Malcolma Wilsona o nové sezoně Elfyna Evanse je druhý rok ve WRC s Fordem Fiesta R5 a na vybraných soutěžích starty s Fiestou RS WRC. Brit však přiznává, že jeho plány jsou závislé na zajištění rozpočtu.

"Myslím, že je ještě moc brzy, abychom ho [Evanse] posadili rovnou do WRC. Na Sardínii, kde nahradil na poslední chvíli Nassera Al-Attiyaha, odvedl dobrou práci, když získal 6. místo v cíli. Také ve Fiestě R5 si letos vedl opravdu dobře.

Myslím, že Elfyn je momentálně ve fázi kariéry, kdy by měl odjet všechny soutěže - snad by mohly být řešením starty ve WRC2 a na vybraných soutěžích speciál WRC. To je mým cílem pro něj, ale jestli se nám to povede nebo ne, to nevím. Záleží na rozpočtu," odhaluje své plány Malcolm Wilson.

Na kompletní sezonu ve WRC je ještě moc brzy

Evans vloni vyhrál FIA WRC Academy, odměnou mu za to byly starty s Fiestou R5 v letošním roce. Během roku také absolvoval pár testů s Fiestou RS WRC. Ve WRC2 byl 2. v Německu a Francii. Wilson by jeho roli v týmu M-Sport nejraději posílil: "Z toho, co jsem viděl, tak má zcela určitě potenciál na to, aby byl schopný bojovat o vítězství. Pokud se nám podaří zajistit program, tak je pro něj nejlepším místem M-Sport.

Letos jsme mu poskytli neuvěřitelný prostor za volantem během testů a shakedownů. Dalších 12 měsíců s touto porcí testování by pro něj bylo skvělých. Pokud mu však program nezajistíme, pak ho asi bude chtít jeho táta zpět na práci v garáži!"