Ostberg: Můj doposud nejlepší výkon na asfaltu

iM2, 30. října 2015, 15:55 Google+

Mads Ostberg má za to, že jeho výkony v závěrečné etapě Rally Cataluya byly doposud jeho nejsilnějším vystoupením na asfaltu vůbec.

Ostberg, Mads

Ostberg, Mads | foto: Citroën Racing

Většinu soutěže trávil Nor bojem se svým kolegou, Krisem Meekem. Ten se v neděli ráno roztočil, což jej stálo drahocenný čas. Ostberg se tak dostal na páté místo.

Do cíle ale zbývaly ještě čtyři zkoušky a náskok činil pouhých 7,5 vteřiny. Pro Ostberga je asfalt nejméně oblíbeným povrchem. Ale odhodlanou a bezchybnou jízdou na zbývajících 50,3 km odolal tlaku Meekea a nakonec s náskokem 1,9 s vyjel čtvrté místo.

"Během soutěže jsme byli rychlejší a rychlejší a neděle byla pravděpodobně mým nejlepším dnem na asfaltu vůbec. Byl to skvělý týmový souboj s Krisem a jsem moc rád, že jsem ho porazil. Kris je velmi, opravdu velmi dobrý jezdec na asfaltu. Je potěšením vidět, že jsme s ním drželi krok," říká Mads Ostberg.

Na asfaltu se Ostberg obvykle hledá | foto: Citroën Racing

Čtvrté a páté místo posílilo náskok Citroënu mezi týmy na třetí Hyundai na 4 body. Francouzská značka teď chce předvést podobný výkon i ve Walesu. Yves Matton ke Španělsku řekl: "Byla to velmi důležitá rally. Oba naši jezdci zvládli závod skvěle.

Dobře si uvědomovali, jak důležité je získat body pro tým. Teď už se soustředíme na Wales s jeho velmi specifickým povrchem. Doufáme, že tam dokončíme naší práci."