iM2, 20. ledna 2016, 19:22 Aktualizováno 20.1.2016, 22:38 Google+

Kris Meeke dokázal zajet nejrychlejší čas na shakedownu Rally Monte Carlo. Druhé místo těsně obsadil Sébastien Ogier, za ním se srovnaly nové Hyundai i20 WRC.

Rally Monte Carlo (MCO)

Rally Monte Carlo (MCO) | foto: Red Bull

Nejlepší start do nové sezony se povedl Krisi Meekeovi - Severní Ir vyhrál s Citroënem DS3 WRC shakedown před Rally Monte Carlo. Čas 2:07,2 min. byl o 0,2 s lepší než ten, který zajel Sébastien Ogier s Volkswagenem Polo R WRC. Zbytek jezdců už zaznamenal větší ztráty, TOP3 doplnil Dani Sordo s novým Hyundai i20 WRC. Španěl však ztratil na první místo na 3,55 kilometrů dlouhé trati už 3,4 s.

"Nejdůležitější je, že mám v autě dobrý pocit. Wales už byl před dlouhodou dobou a je skvělé opět sedět v autě a jet proti hodinám. Tento výsledek podpořil moji důvěru a na této rally jde hodně o Vaši důvěru," řekl Kris Meeke.

Ten, komu se první průjezd moc nepovedl, nedostal už moc příležitostí na opravu - trať totiž byla stále více špinavá. Hodně blízko k havárii měl Thierry Neuville, ale ještě předtím stihl zajet čtvrtý čas. Pikantností je jistě výkon Elfyna Evanse s Fordem Fiesta R5, který byl rychlejší než jeho nástupce ve Fordu Fiesta RS WRC, Eric Camilli. Pro Welšana může jít o zadostiučinění.