Rally Finland: Shakedown ovládl Latvala a vozy Volkswagen

iM2, 28. července 2016, 16:49 Google+

Jari-Matti Latvalovi vyšel start jeho domácí soutěže, když vyhrál tradiční předsoutěžní shakedown. Za ním zajeli shodně druhý čas týmoví kolegové od Volkswagenu, Sébastien Ogier a Andreas Mikkelsen.

Latvala, Jari-Matti - Anttila, Miikka

Latvala, Jari-Matti - Anttila, Miikka | foto: Volkswagen Motorsport

Finové očekávají od domácího matadora opravdu hodně. Konkrétně rozšíření jeho sbírky finských vavřínů. Jezdec týmu Volkswagen zajel hned na shakedownu nejrychlejší čas, když 4,3 kilometrů dlouhou trať projel v čase 2:05,5 min.

"Výsledky shakedownu potvrdily můj dobrý pocit z vozu, který jsem získal již po přestartovním testu. Máme šanci zde vyhrát. Tak by se nám podařilo získat zde třetí po sobě jdoucí vítězství," řekl po shakedownu Jari-Matti Latvala.

Za Latvalou zaznamenali shodně druhý čas zbývající dva jezdci Volkswagen Motorsportu - Sébastien Ogier a Andreas Mikkelsen, kteří ztratili 0,5s. Nejlepší ze zbytku světa byl Hyundai v rukou Thierryho Neuvillea na čtvrtém místě (+0,6s), pátý byl nejrychlejší Ford v rukou Madse Ostberga (0,9s). Citroën, který také obsadil tuto soutěž, má nejrychlejšího zástupce, Krise Meekea, až na 8. místě.

Soutěž se skládá z 24 rychlostních zkoušek o celkové délce 333,99 kilometrů. Zajímavostí je, že 43 % soutěže je zcela nových. Vrcholem je již tradičně 33 kilometrový test „Ouninpohja“. Soutěž začíná dnes v 18:00 krátkým diváckým testem „Harju“.