Bergkvist novým testovacím jezdcem Citroënu, navíc jej čeká program ve WRC2

iM2, 4. ledna 2017, 22:07 Google+

Dobré zprávy hlásí bývalý juniorský mistr světa, Emil Bergkvist. Švéd bude v roce 2017 startovat ve WRC2 a navíc se stává oficiálním testovacím jezdcem Citroën Racingu.

Citroën obsadil roli testovacího jezdce mladým Švédem

Citroën obsadil roli testovacího jezdce mladým Švédem | foto: Joel Martin, RallyZone.cz

Loňská sezona byla v podání Emila Bergkvista ve znamení vrcholů a pádů. 22 letý jezdec se nedokázal ve WRC2 zabydlet tak, jak si představoval. Nejlepším výsledkem loňské sezony bylo 7. místo z domácí Švédské rally. Naopak otočení vozu na střechu na závěrečné soutěži sezony 2017, Rally  Condroz-Hyu, bylo černou tečkou za sezonou.

I přesto se povedlo jezdci a jeho managementu připravit pro sezonu 2017 velmi dobrý program. Emil bude opět jezdit s Citroënem DS3 R5 belgického týmu J-Motorsport ve WRC2. Navíc získal smlouvu s Citroën Racingem jako oficiální testovací jezdec.

"Naším cílem je být nejlepším jezdcem Citroënu a bojovat ve WRC2 o podiová umístění. Je skvělé být testovacím jezdcem Citroënu. I když jsem mladý, tak dokáži pomoci při vývoji vozu. Je také skvělé, že se i mezi soutěžemi dostanu za volant [v rámci testů] soutěžního vozu," říká jezdec.

Kromě výše zmíněného programu čekají na Bergkvista také starty v Belgii, kde jej chtějí vidět místní sponzoři, a objevit by se měl na některých soutěžích také doma ve Švédsku.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Bergkvist novým testovacím jezdcem Citroënu, navíc jej čeká program ve WRC2