Ogier oznámil podmínky, za kterých zůstane u M-Sportu

iMotorSport.cz, 22. června 2017, 21:16 Google+

Sébastien Ogier zůstane u M-Sportu, pokud jej Ford továrně podpoří pro příští sezonu. Francouz již začal vyjednávat s konkurencí, pokud to s podporou Fordu nedopadlo.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Ogier chce u M-Sportu pokračovat, ale ten si jej za současných podmínek nemůže dovolit

Ogier chce u M-Sportu pokračovat, ale ten si jej za současných podmínek nemůže dovolit | foto: Red Bull

Sdílejte článek

"O příštím roce jsem již začal přemýšlet a není tajemstvím, že chci pokračovat za dobrých podmínek. Neříkám, že teď podmínky nejsou dobré, ale vím, že dlouhodobě nebude mít samotný M-Sport zdroje na to, aby pokračoval v boji s továrními týmy. Zároveň chci ale stabilitu a byl bych rád, kdyby Ford konečně souhlasil s tím, že nás podpoří," říká Sébastien Ogier

"Pokud by se Ford vrátil, tak myslím, že bych zůstal. Musíme počkat a uvidíme, jak by to vypadalo a za jakých podmínek, ale pokud by přišli s obstojnou podporou, tak musíme několik věcí zlepšit. Bylo by to mojí možností číslo 1. Ale samozřejmě, že jsem začal pracovat také na dalších možnostech. Nemohu čekat do října nebo listopadu jako vloni," pokračuje Francouz.

Šéf týmu, Malcolm Wilson, by si pro příští rok samozřejmě svoji jezdeckou sestavu moc rád udržel, zvláště poté, co Ott Tänak vyhrál minulou Rally Sardinia a Elfyn Evans v Argentině se svoji Fiestou na pneumatikách DMACK prohrál boj o vítězství s Thierrym Neuvillem s Hyundai i20 Coupe WRC o pouhých 0,7 vteřiny. Ale také Wilson si uvědomuje, že udržet Ogiera bez nějakého dodatečného financování by bylo takřka nemožné. 

img-responsive

Setrvání Ogiera ve Fordu Fiesta WRC je i přes oboustranný zájem vázáno na návrat Fordu | foto: Joel Martin, RallyZone.cz

"Nenechte se mýlit - chceme si udržet pro příští rok to, co tu teď máme. Uvědomuji si, kam chce Sébastien Ogier mířit a proto na tom naplno pracujeme. Možnost udržet si Sébastiena je dvojí: Buďto se nám povede najít silného partnera pro tým - proto hledáme titulárního sponzora jako o závod - nebo se Ford vrátí jako náš partner. Pokud by se ani jedna z těchto možností nestala, pak je pro nás nemožné jej udržet.

Letos jsme do toho investovali hrozně moc peněz. S nabídkou jsem se nechal unést, protože jsem to vnímal jako zlatou možnost jak dostat do svého auta jezdce, kterého jsem vždy chtěl. Oceňujeme dlouhodobou podporu a technické partnerství Fordu. Avšak mít znovu Ogiera v autě za aktuálních podmínek by bylo nezodpovědné pro budoucnost M-Sportu."

Britský Autosport se na závazek Fordu ve WRC zeptal i jeho šéfa pro výkonná vozidla, Davea Pericaka"Lidé si neuvědomují, jak moc je Ford zapojen do dění v M-Sportu. Byli naším partnerem již hodně dlouho a my jsme jim pomohli vyvinout nové auto. I teď jim trochu pomáháme po technické stránce. Nemluvíme o finanční situaci. Užívejme si to, co děláme. Myslím, že na tuto sezonu máme plán: Chceme se pokusit vyhrát šampionát."

Google+ Vytisknout

Diskuze: Ogier oznámil podmínky, za kterých zůstane u M-Sportu

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Toyota je v nižších nadmořských výškách konkurenceschopnější

Rally Dakar: Ten Brinke s Toyotou vyhrává první etapu

Yves Matton přebírá novou roli u FIA

Yves Matton opouští Citroën Racing a stává se novým šéfem FIA pro rally

Rally Bohemia (CZE)

Gekon Racing odstupuje z role promotéra Peugeot Total Rally Cupu

Rally Vsetín (CZE)

RUFA SPORT Team v sezóne 2017 – 3.časť

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

RUFA SPORT Team v sezóne 2017 – 2.časť

Jänner Rallye (AUT)

Holakovský-Vinopal s Feldou na Jänneru 3. v Austria 2WD

reklama
reklama

Doporučujeme

Rally Hustopeče (CZE)

Debnárová s víťazstvom v triede, ale aj odstúpením

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Dle jezdců Toyoty má Peugeot na Dakaru neférovou výhodu

  2. Loeb po výpadku - na Dakar už se nevrátím

  3. Peugeot vrací úder Toyotě: Stížnosti jsou hloupé

  4. WRC jde blíže k divákům - nabídne více live přenosů

  5. Ostberg pojede ve Švédsku s třetím továrním Citroënem C3 WRC!

  6. M-Sport potvrdil Teemu Suninena na osmi soutěžích

reklama

Zprávy odjinud