Jan Kopecký po úvodní erzetě Finské rally

ar1, 2. srpna 2007, 22:05 Google+

Devátým podnikem pokračuje Mistrovství světa v rallye populární Finskou rallye, která je velmi oblíbená mezi jezdci a především diváky. Po zásluze je soutěž v zemi tisíce jezer nazývaná soutěží tisíce horizontů, neboť na každé rychlostní zkoušce je mnoho skoků a horizontů.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Kopecký, Jan - Schovánek, Filip

Kopecký, Jan - Schovánek, Filip | foto: CRT Kopecký

Sdílejte článek

Finská rallye je náročná na přesnost rozpisu, který je pro posádky velmi těžké připravit v seznamovacích jízdách, kdy je nutné dodržovat v tréninkovém voze povolené rychlostní limity.

Každoročně je soutěž s centrem ve městě Jyväskylä doménou především domácích posádek, kterým sekundují další posádky ze severu Evropy. Více než kde jinde je znalost místních podmínek a zkušenost se soutěží plnou horizontů základem kvalitního výsledku.

V letošním roce je téměř polovina z přibližně 360 kilometrů rychlostních zkoušek vedena novými úseky. Přesto součástí rallye i letos zůstala legendární erzeta Ouninpohja dlouhá přes třicet tři kilometrů.

Ve čtvrtek večer byla Finská rallye zahájena úvodní diváckou rychlostní zkouškou "Killeri", na které se představila i posádka Czech Rally Teamu Kopecký v tradičním složení Jan Kopecký-Filip Schovánek. Jan Kopecký v úvodním testu ztratil na vítěze testu jen 3,3 vteřiny, přesto ohromná vyrovnanost a netradičně vysoký počet 24 vozů nejvyšší specifikace WRC znamená pro Jana s Filipem sedmnácté místo po úvodním testu.

Na trať páteční etapy se vydá vůz Škoda Fabia WRC v barvách Czech Rally Teamu Kopecký jako desátý v pořadí a čeká jej na zítřejším programu jedenáct náročných rychlostních zkoušek.

"Před startem Finské rallye jsme v neděli absolvovali ve Finsku test, který byl zaměřen na ověření nastavení vozu. Já jsem tento test přivítal ze dvou důvodů. Od našeho startu v Řecku uplynuly dva měsíce a finské erzety jsou naprosto výjimečné svým charakterem. S testem jsme byli velmi spokojeni, vůz Škoda Fabia WRC fungoval bez jakýchkoliv problémů.

Dnes jsme čtyřikrát absolvovali oficiální shakedown, ale jelikož se velmi brzy vyjely poměrně hluboké koleje, dosažené časy nebyly důležité. My jsme si chtěli pouze ověřit funkčnost vozu Škoda Fabia WRC, neboť po nedělním testu prošel vůz základní repasí.

V úvodní divácké supererzetě jsme ztratili na vítěze 3,3 vteřiny, ale jako v každé soutěži tento test v žádném případě o výsledku v soutěži nerozhoduje. Opravdová rallye nás čeká až zítra ráno. Již tak náročné testy mohou ztížit i klimatické podmínky, neboť tu téměř neustále prší. Měli jsme štěstí pouze v neděli při našem testu a při dnešní úvodní rychlostní zkoušce, kdy déšť ustal. Přesto je vše hodně podmáčené a i volba pneumatik může být z tohoto důvodu komplikovaná," řekl v cíli úvodní rychlostní zkoušky pilot Jan Kopecký.

CRT Kopecký

Vytisknout

Diskuze: Jan Kopecký po úvodní erzetě Finské rally

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Mikuláš Rally (CZ)

Bisaha obhájil prvenství na Mikuláši, největší show předvedl Březík

Mikuláš Rally (CZ)

Mikuláš: foto Milana Procházky

Mikuláš Rally (CZ)

Mikuláš: foto Kuby Machálka

Urban, Josef - Urban, Jaroslav

Urbani závodili na Rallye Legend San Marino

Rentor RallyCup Kopřivnice - listopad

Rentor RallyCup: foto Kuby Machálka

Rally Ice Tour

Přijďte na Čepkov, čeká vás autogramiáda Síť21 Mikuláš Rally!

reklama

Doporučujeme

Jan Kopecký po úvodní erzetě Finské rallye - anotační foto

Jan Kopecký po úvodní erzetě Finské rallye

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Rentor RallyCup: foto Kuby Machálka

  2. Urbani závodili na Rallye Legend San Marino

  3. Mikuláš: foto Milana Procházky

  4. Bisaha obhájil prvenství na Mikuláši, největší show předvedl Březík

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud