Roman Hanák, 11. dubna 2008, 17:31 Google+

Máme za sebou první rychlostní zkoušku letošního ročníku Rally Šumava. To jak dopadla se ve zkratce dočtete právě tady.

Rally Šumava (CZE) | foto: Archiv RallyZone.cz

HISTORIC VLTAVA RALLYE
Zajímavou podívanou na sluncem zalitém Klatovském okruhu nabídnula první rychlostní zkouška. Mezi historickými vozy byla nejrychlejší posádka se startovním číslem 4 ve složení Zdeněk Tichý / Jiří Horák. Ti 11,79 km dlouhou trať absolvovali se svým Opelem Kadettem za 6 minut a 45 sekund. S odstupem 8,6 sekund na druhém místě dojela posádka číslo 7 Lubomír Tenkl / Jaroslav Vosádka na BMW M3. Na třetím místě RZ 1 se umístili Ctirad Hájek / Eduard Perski (startovní číslo 15) na Opelu Kadett.
Posádka se startovním číslem 41, Liška, Slavíček, na RZ 1 absolvovala pouze jedno kolo, v soutěži ale pokračuje.

MOGUL ŠUMAVA RALLYE RALLYE
Teplé počasí přálo také „ostrým“ závodním vozům na 43. MŠRK. Své startovní číslo 1 potvrdil Roman Kresta, když téměř dvanáctikilometrový Klatovský okruh zajel se svým Mitsubishi Lancer Evo IX v čase 06:05,6. Se stejným vozem a startovním číslem 4 dorazil do cíle na druhém místě o 6 desetin sekundy později Pavel Valoušek… Třetí místo průběžně patří Václavu Pechovi s časem 6 minut 7 sekund.