Skvělý úspěch pro Caise: v Polsku ovládl soutěž a nabudil se na Barumku

RallyZone.cz, 11. srpna 2021, 13:49 Google+

Odškrtl si další kariérní mezník. Erik Cias poprvé dokázal ovládnout několikadenní soutěž. Český rallye pilot byl nejrychlejší v soutěži Rajd Rzeszowski, která se jela v rámci polského šampionátu. Za sebou nechal místní legendu Grzegorze Grzyba.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Rajd Rzeszow (POL)

Rajd Rzeszow (POL) | foto: Archiv týmu

Sdílejte článek

„Domácí závodníci to moc nečekali. Bral jsem celou akci jako test před Barumkou. Také pro to mám z toho výsledku velkou radost,“ prohlásil Cais z Orsák Rallysport týmu. Koncem srpna ho čeká domácí Barum Rallye Zlín, na kterou se v následujících týdnech plánuje intenzivně připravovat.

Až nastoupí na start tradičního podniku, která se pořádá také v rámci evropského šampionátu, bude si přát patrně jednu věc – aby se na asfaltové cesty dostaly nečistoty nebo bláto. V Polsku totiž v té době pršelo. „Potvrdil jsem si, že dokážu být na tomto terénu rychlý, vyhovuje mi,“ dodal Cais, který v první etapě pláchl veškeré konkurenci, která činila více než 70 posádek. Český pilot navigovaný Jindřiškou Žákovou po úvodní sekci rychlostních zkoušek vedl o 24 vteřin. „Všechny jsme dokázali překvapit. Nečekali, že se nám na tom mokrém povrchu tak bude dařit.“

Druhý den už chtěl český pilot své postavení udržet a situaci kontrolovat. Jenže na předposlední rychlostní zkoušce dostal defekt a náskok se ztenčil o 15 vteřin. „Na poslední erzetě jsem musel zatáhnout, abych si pojistil vítězství. Povedlo se, v závěru jsem byl nerychlejší,“ popisoval Erik Cais, který již tradičně dokáže předvést nejlepší časy v poslední rychlostní zkoušce. Pilot týmu Orsák Rallysport dokázal v Polsku ovládnout pět erzet z jedenácti.

A hlavně – zcela poprvé talentovaný Cais vybojoval první místo na velké několikadenní soutěži. „To mě moc těší. Stejně také to, že jsem dokázal porazit zkušeného Grzyba a další skvělé Poláky. Přiznali, že ve druhém dni, kdy už nepršelo, si na mě věřili, protože zdejší tratě velmi dobře znají,“ tvrdil Cais, který v letošním roce ovládl Rallysprint Kopná. Dodal si tak velké sebevědomí před Barum Czech Rally Zlín, která se pojede koncem srpna a půjde o prestižní domácí soutěž. „Ještě budeme absolvovat test před touto akcí a mám samozřejmě naplánovaný tréninkový režim. Ale myslím, že se nám povedl závodní Ford Fiesta Rally2 skvěle naladit.“

PR, Jiří Uhlíř 

Vytisknout

Diskuze: Skvělý úspěch pro Caise: v Polsku ovládl soutěž a nabudil se na Barumku

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Valašská Rally (CZE)

Valaška se šesti desítkami posádek

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Jakub Jirovec „Nová sezona – nová výzva“

Rallye Monte Carlo

Ford Puma Rally1 na startu jubilejní Bohemky?

Valašská Rally (CZE)

Martin Straka okomentuje speciálku Vítkovice

Rally Šumava (CZE)

Klatovské soutěže zahajují příjem přihlášek

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

HANKOOK dodavatelem pneumatik do ERC a Junior ERC

reklama

Doporučujeme

Valašská Rally (CZE)

David Tomek: „Spolupráce s Vénou je jako oheň a voda“

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Valaška se šesti desítkami posádek

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud