Předehra Kopné se odehraje na Rakové

Roman Ordelt, 29. dubna 2022, 11:03 Google+

Pořadatelé z Rallysprint Klubu v AČR v Podkopné Lhotě uspořádají před startem letošního ročníku Rentor Rallysprint Kopná 2022 pro soutěžící opět testovací rychlostní zkoušku tzv. shakedown. Ten se letos pojede nově na známém asfaltovém úseku mezi Rakovou a Zádveřicemi. Proběhne v pátek 29. dubna v době od 17 do 19 hodin.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Rally Kopná (CZE)

Rally Kopná (CZE) | foto: Jakub Daniel Machálek, RallyZone.cz

Sdílejte článek

„Posádky mají značný zájem vyzkoušet si soutěžní techniku ještě před startem sezony na uzavřeném úseku. Tento úsek využívají místní jezdci ze Zlínska k testování během sezony. Úsek na konci obce Rakové je přímo ideální k testování, během dvou hodin se dá v pohodě zvládnout pět průjezdů, což je dostačující k otestování vozidel před sobotním startem. Každý si může podle libosti nastavit soutěžní vůz, vyladit vše potřebné. Startujeme na konci obce Raková, jedeme k místu ke křížku, kde soutěžní vozy odbočí doleva a pokračujeme až do cíle, který se nachází u hřbitova v Zádveřicích,“ pověděl Josef Minařík, předseda organizačního výboru a zástupce ředitele slušovického rallysprintu.

Pro diváky je připraveno divácké místo v prostoru ostrého levého odbočení krátce po startu v místě zvaném tzv. křížek, případně u stromu. Místo je přístupné ze silnice Slušovice – Vizovice, nejlépe od benzinové stanice ve Slušovicích nebo pěšky z centra města. Mapu shakedownu včetně podrobného popisu všech rychlostních zkoušek najdete v diváckém průvodci umístěném na webových stránkách soutěže.

Účast na shakedownu je zpoplatněna pro soutěžící vkladem včetně pojištění odpovědnosti, propustnost tratě je stanovena na maximálně 40 vozidel. Testovací zkoušky se mohou zúčastnit jen soutěžící, kteří se řádně zaregistrovali, prošli administrativní a technickou přejímkou. Vozidla musí být označena startovními čísly a předepsanými reklamami. Počet  průjezdů ve vyhrazené době není omezen a diváci si přijdou rozhodně na své. „Apelujeme na diváky, buďte obezřetní podél tratě a dodržujte pravidla bezpečného sledování vozidel na trati testovacího úseku,“ uvedl závěrem Minařík.

Další zpravodajský servis v rámci 27. Rentor Rallysprint Kopná 2022 přineseme v následujících tiskových zprávách. Uveřejněné budou na oficiální webové stránce www.rallysprintkopna.cz a na sociálních sítích facebook i instagram.

Vytisknout

Diskuze: Předehra Kopné se odehraje na Rakové

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Podorlická rally (CZE)

III. Dnipro-M Podorlická Rally - foto Jan Merta

Ilustrační foto

Jezdíte jako závodník? A máte na to vhodnou havarijní pojistku?

Rally Šumava (CZE)

Jaromír Tarabus dominoval na Šumavě

Historic Vltava Rally (CZE)

Vltava ve fotografii Jakuba Machálka

Rally Šumava (CZE)

Racing21: Naděje ukončil Čínovský okruh

Rally Kopná (CZE)

Minařík Racing úspěšný na Kopné i na Šumavě

reklama

Doporučujeme

Rally Vsetín (CZE)

Novinky Randy historic racing klubu v sezóně 2022

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud