Rallysprint Kopná: Vyhrál Tarabus, Kresta nedojel

RallyZone.cz, 4. července 2009, 09:17 Google+

V CÍLI: Jaromír Tarabus a jeho spolujezdec Igor Nosek s vozem Fiat Grande Punto S2000 se stali v sobotu vítězi Impromat Rallysprint Kopná. Na druhém místě skončila polská posádka Grzyb a Mazur se stejným autem, třetí místo obsadili Peták a Benešová na voze Peugeot 207 S2000.

Tarabus, Jaromír

Tarabus, Jaromír | foto: Tomáš Urban, RallyZone.cz

Dlouhou dobu to vypadalo, že další domácí triumf si připíše Roman Kresta, který obhajoval loňské vítězství a po pětileté pauze usedl do vozu Škoda Fabia WRC. Kresta byl ještě v průběhu sedmé rychlostní zkoušky ve vedení s luxusním náskokem více než čtyřiceti vteřin. Pak jej ale zradil vůz a pro poruchu palivového čerpadla musel odstoupit z vedoucí pozice.

Tarabus si v závěru závodu udržel devítisekundový náskok na Poláky Grzyba a Mazura. Třetí skončili s minimálním odstupem Josef Peták a Alena Benešová. Vítěz prvních dvou závodů jaroslav Orsák skončil na šestém místě.

Trať závodu vyzkoušel i Tomáš Enge, který s Mitsubishi Lancer EVO IX poháněným stlačeným zemním plynem obsadil 52. místo.

Impromat Rallysprint Kopná:
1. Tarabus - Nosek (Fiat Grande Punto S2000) 45:28,1
2. Grzyb - Mazur (Pol./Fiat Grande Punto S2000) + 9,5 s.

PO RZ4:

Na zádveřické rychlostní zkoušce vyhrál opět Kresta. Tato RZ však konečně sedla i "enkařům" a tak za druhým Grzybem a třetím Tarabusem dojel čtvrý Valoušek na Mitsubishi a pátý Orsák se stejnou značkou vozu.

Celkově Valoušek posunul na čtvrtou pozici. Na bedně je Kresta, Grzyb a Tarabus. Propadl se Odložilík, který ztratil více než třicet vteřin na RZ4. Nikdo ze špičky zatím nedělal závažnější chybu a tak je čelo průběžné klasifikace velmi vyrovnané.

PO RZ3:

Nejdelší zkoušku první sekce vyhrál Kresta o 8,2 vteřiny před Grzybem. Celkově Kresta vede o 16,2 vteřiny. Jezdci na druhém až pátém místě bojují o každou desetinu vteřiny a zatím z tohoto souboje nejlépe vychází polák Grzyb, jenž je na druhém místě. Třetí je Odložilík, následován Tarabusem  a Petákem.

Po krátkém servisu bude soutěž pokračivat čtvrtou zkoušku - Zádveřice.

PO RZ2:

Roman Kresta vyhrál i RZ2. V čele průběžného pořadí zvýšil náskok o dalších 2,2 vteřiny a celkově po dvojce vede o osm vteřin. Na dalších pozicích dojeli v RZ2 Odložilí, Peták a Tarabus. Pátou příčku obsadil Jan Jelínek.

V celkovém hodnocení je za Krestou po RZ2 polák Grzyb, následován Odložilíkem, Petákem a Tarabusem. Šestá až osmá příčka patří "enkařům" v pořadí Jelínek, Orsák a Valoušek. Do první desítky se probojovali ještě dva dvojkolkáři. Jsou jimi Petr Brynda na deváté a Antonín Tlusťák na desáté příčce.

Soutěž zatím probíhá bez jakýchkoliv problémů a za slunečného počasí.

PO RZ1:

První měřený test vyhrál Roman Kresta o 3,3 vteřiny před polákem Grzybem. Dál se seřadili Peták, Tarabus a Odložilík. Na Kopné tak vládne vůz WRC a za ním hned vozy kategorie S2000. Na první zkoušce hráli jezdci s "enkovými" vozy druhé housle. Uvidíme jak to bude dál.