Rally Šumava: Soutěž zrušena po smrtelné nehodě Skoupila

RallyZone.cz, 7. dubna 2011, 22:17 Google+

Rally Šumava Mogul se zapíše do historie tragicky. Ve druhé rychlostní zkoušce havarovala posádka Skoupil - Volf. Jezdec nehodu zaplatil životem.

Jak krásný, ale zároveń nebezpečný je rallysport se opět ukázalo na Rally Šumava. Po nehodě posádky se startovním číslem 22  Skoupil - Volf byla soutěž zrušena. Jezdec následkům nehody podlehl.

Redakce RallyZone.cz vyjadřuje upřímnou soustrast rodině a pozůstalým.

Výsledky po RZ3:

Souboj o desetinky vteřiny pokračuje na Šumavě i po RZ3. Souboj Kresta - Pech - Valoušek nabírá na obrátkách. RZ2 se stala kořistí Kresty. Trojku pak vyhrál Pech. Valoušek zatím kouká na souboj z nedaleka.

Skvělý souboj generací se odehrává mezi dvěma vozy Škoda Fabia s jednou poháněnou nápravou. Za jejich volanty jsou matador Emil Triner a jeden z našich talentů a letošní účastník WRC Academy Jan Černý. Po třetí zkoušce z tohoto souboje vychází lépe Triner, který i přes nevýhodu slabší techniky je před Černým o 0,4 vteřiny.

Výsledky po RZ1:

Vítězem úvodní rychlostní zkoušky 46. Mogul Šumava Rally Klatovy se stal Roman Kresta. Druhý v cíli byl Václav Pech, který už startuje s mírně vylepšným Mitsubisho Lancer EVO IX. Přestavba jeho vozu pro kategorii R4 se nestihla úplně a proto Pechovo Mitsubishi prošlo "jen" odtučňovací kůrou". S plněhodnotnou "er čtyřkou" bude Pech startovat až na Krumlově. Třetí v cíli Činova byl Pavel Valoušek s Peugeotem S2000.

Už první test si vyžádal několik odstoupení. Po havárii odstoupil Robert Adolf s Lancerem EVO IX. Krom toho odstoupil pro poruchu například Barvík, nebo Gešvinder. Ukrajinec Tamrazov pak jel na Čínově o jedno kolo méně a penalizace ho nemine.

Další RZ startuje právě v těchto chvílích.

Před startem:

Do soutěže je přihlášeno padesát posádek. Z české špičky nechybí nikdo a bude to opět boj o vteřinky. Václav Pech přiveze Lancer EVO IX značně odlehčený, jelikož byla homologována verze R4 a mechanici ji dovezli z Itálie. Změna nastala za volantem Fabie R2, kam se posadí Jan Černý s Pavlem Kohoutem, kteří absolvovali ne zrovna povedenou portugalskou rally v rámci WRC Academy.

Užít si Šumavu ale za volantem dvoukolky si chce Emi Triner, který se posadí do Fabie ve třídě 7 (A5). Po několika anoncích snad přijede Tamrazov s Fiestou S2000. Pojede také opravený Lancer Orsáka po havárii na Valašské Rally. Navázat na úspěch z Valašky bude chtít Martin Bujáček.

Pochodeň dvoukolek budou držet již zmiňovaný Jan Černý, ale také trio S1600 Dunovský, Pondělíček, Skoupil. Nebudou chybět rychlá Clia Trojana, Matyse a Kravce. Mrštné maxíky Srba, Svačiny  a Hondy Březíka a Kulajty.

Na soutěžící čeká v pátek tradiční Činovský kruh a poté dvakrát dvě RZ se servisním parkem v Janovicích nad Úhlavou.  V sobotu se jede tradiční vimperská část, tedy osm rychlostních zkoušek na čtyřech úsecích.

Celkově má soutěž 184 ostrých závodních kilometrů z celkovou délkou soutěže 565 km. Nejdelší RZ je RZ 6,10 Poduklín – Kváskovice, který měří 17,56 km. Nejkratší je 7,11 Mačice – Hoslovice a to 10,37 km.

První rychlostní zkouška startuje v pátek 8.4. v 1630. Výsledky a dění z trati budeme přinášet i na našem webu.