Povedlo se to skvěle, radoval se po šesté výhře Jan Kopecký

Roman Ordelt, 27. srpna 2017, 21:23 Google+

Před rokem si český pilot Jan Kopecký (Škoda Fabia R5) odvezl po páté výhře do trvalého držení pohár pro vítěze Barum Czech Rally Zlín a v letošním 47. ročníku přidal další triumf. Stejně jako vloni byl jeho největším protivníkem ruský závodník Alexej Lukjaňuk (Ford Fiesta R5), který získal stříbro. Na stupních vítězů je doplnil po bravurně zvládnuté koncovce domácí jezdec Roman Kresta (Škoda Fabia R5).

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Barum Czech Rally Zlín (CZE) | foto: Šimon Plánička

Sdílejte článek

Kopecký vyhrál Barum Czech Rally Zlín potřetí v řadě a stejně jako v předešlých letech si prvenství velmi cenil. “Zažili jsme náročný víkend, ale povedlo se to skvěle,” usmíval se jezdec továrního týmu Škoda Motorsport, který kraloval soutěži v letech letech 2009, 2011, 2013, 2015, 2016 a 2017. “Barumka je skvěle organizovaná a má snad nejlepší fanoušky na světě. Pokud dostaneme šanci startovat i příští rok, velice rádi přijedeme,” slíbil pětatřicetiletý rodák z Opočna na závěrečné tiskové konferenci.

V sobotní úvodní etapě na něj dotíral Lukjaňuk a rozestup mezi oběma největšími favority byl minimální. Až ve druhé části závodu Kopecký zvýšil náskok, když dokázal udržet své tempo, zatímco Lukjaňukovi po letošní těžké havárii rychle ubývaly síly. “Myslím, že už nemohl pořádně brzdit levou nohou, tak musel šlapat na pedál druhou nohou. Proto zvolnil, my už nemuseli pospíchat a vedoucí pozici kontrolovali. V závěrečné erzetě jsem jen koukal, abych nepřejel nějaký kámen a neudělal defekt, protože to by závod ještě mohlo ovlivnit,” poznamenal Jan Kopecký.

Ve Zlíně slavil už sedmnácté vítězství v řadě na tuzemských tratích. “Statistiky jsem nezkoumal. Nejsem moc velký detailista, ale je to obdivuhodné. Je to díky štěstí, autu, škodovce. Máme absolutní podporu továrního týmu, což je znát. Zúročujeme v Česku zkušenosti, které jsme nabrali tady i venku v Evropě,” mínil pětinásobný český šampion.

Velké ovace fanoušků sklízel po celý víkend Alexej Lukjaňuk, který předvedl obdivuhodný výkon. V první etapě držel krok s továrním vozem Kopeckého, ale poté se projevil jeho výpadek. Šestatřicetiletý Rus měl letos v květnu vážnou nehodu při testování a dlouho nebylo jasné, zda kvůli těžkým zraněním ve Zlíně pojede. Nakonec se na Barum Rally objevil a bojoval až do konce. “Ještě před měsícem jsem byl v nemocnici. V dané situaci jsem udělal na trati maximum. Měl jsem problémy s bržděním, moje nohy nejsou zatím tak silné a bolely mě,” uvedl Lukjaňuk.

Před startem Barum Czech Rally Zlín si myslel, že jeho zdravotní stav je pro řízení závodního automobilu stoprocentní. Ovšem hned úvodní rychlostní zkouška jeho očekávání nepotvrdila a postupně mu v tropickém počasí po tříměsíční pauze ubývaly síly. “Hlavně levá noha nebyla ok. Bylo to složitější. Ale zvládli jsme to. V závěru jsem jel na jistotu a bezpečně. Jsme šťastní, že jsme dojeli do cíle a vybojovali druhé místo,” řekl člen týmu Russian Performance Motorsport.

Tři roky nebyl Roman Kresta na Barum Rally. Letos se rozhodl, že pojede a svůj návrat okořenil skvělým třetím místem, které se uvolnilo během neděle po odstoupení Václava Pecha. Toho na bronzové příčce zastoupil Tomáš Kostka, který stejně jako jeho švagr Kresta pilotoval Škodu Fabii R5, ale zkušenější pilot měl v závěru navrch. Kresta vyhrál poslední rychlostní zkoušku Košíky a posunul se o tři vteřiny na stupně vítězů. “Do poslední chvíle nebylo rozhodnuto, takže závěr byl šílený. Ale zajeli jsme nádherný závod. Třetí místo je nad očekávání. Díky mému týmu a fanouškům,” řekl Roman Kresta.

Zdroj: Petr ŘÍHA, tiskové středisko Barum Czech Rally Zlín

Google+ Vytisknout

Diskuze: Povedlo se to skvěle, radoval se po šesté výhře Jan Kopecký

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rally Ice Tour

Rally Ice Tour v galerii Kuby Machálka

Rally Ice Tour

Rekordní nadílka Rally Ice Tour pomůže hendikepovaným!!!

Ve stopě Valašské zimy (CZE)

Sníh a led pro amatéry, Ve stopě Valašské zimy objektivem Milana Procházky

Ve stopě Valašské zimy (CZE)

Ve stopě Valašské zimy objektivem Jakuba Daniela Machálka

Holakovský Aleš - Vinopal Martin

Jänner Rallye – dobrodružství nebo rallye? – 1. díl

Rally Příbram (CZE)

První sezona v MČR = titul ve třídě 11 pro Čabaje s Lovčíkem

reklama
reklama

Doporučujeme

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Jan Kopecký vyhrál pošesté Barum Czech Rally Zlín

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Ve stopě Valašské zimy objektivem Jakuba Daniela Machálka

  2. Rekordní nadílka Rally Ice Tour pomůže hendikepovaným!!!

  3. Jänner Rallye – dobrodružství nebo rallye? – 1. díl

  4. Rally Ice Tour v galerii Kuby Machálka

  5. První sezona v MČR = titul ve třídě 11 pro Čabaje s Lovčíkem

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud