Minařík Racing ve Slušovicích s premiérou Adama Kouta

Barbora Vebrová, 11. prosince 2018, 12:19 Google+

Slušovický tým Minařík racing vyrazil na Mikulaš Rally is life 2018 s pěti vozy. Čtyři z nich úspěšně dojely až na cílovou rampu a k tomu na pódiových stupních. Do sestavy týmu vedenou Lubomírem Minaříkem přibyl Adam Kout – přední český motokárový závodník, který v roce 2015 získal titul mistra Evropy.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Mikuláš Rally (CZ)

Mikuláš Rally (CZ) | foto: Jakub Daniel Machálek, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Smůla potkala slovenského jezdce Pavola Cireňa, který společně s Jakubem Slovákem usedli do Renaultu Clio R3. Tato dvojice odstoupila hned po pár metrech první rychlostní zkoušky kvůli technické závadě.

Nejlepšího výsledku s vozem z dílny Minaříků dosáhl ve Slušovicích místní jezdec Petr Gargulák. Se spolujezdcem Pavlem Fuksou usedli do Peugeotu 208 R2 a hlavním cílem bylo učení se s novým vozem. „Domácí soutěž jsem v plánu neměl, ale na poslední chvíli se naskytla příležitost vyzkoušet si Peugeot 208 R2. Byl to můj sen, startovat s téměř profesionální technikou. Veliký dík patří Lubovi Minaříkovi a taky našim partnerům, už jen postavit se na start bylo pro nás vítězství. Závod jsme pojali jako učení a hlavně jsme nechtěli autu ublížit. Přesto jsme byli mile překvapeni z dosažených časů, díky kterým jsme se pohybovali na špici dvoukolek. Trošku nás zlobilo auto, když sám od sebe zhasínal motor. Na RZ 4 nám zhasl asi vteřinu před startem a pro mne byla věčnost, než jsem zase auto nastartoval. Soutěž jsme si i přes zrádné podmínky na tratích moc užili. Výsledek je pro nás hodně motivující do dalších závodů. Chtěl bych moc poděkovat všem, co se na našem startu podíleli a fanouškům za super atmosféru. Poděkování patří také Pavlovi za skvělý diktát, protože pro něj to bylo vše nové,“ řekl nadšený Petr Gargulák. Kluci byli s Peugeotem moc spokojeni, avšak jim chybí naježděné kilometry, aby využili potenciál vozu naplno. Posádka byla v cíli hodnocena na 24. místě absolutního pořadí. Velikým úspěchem je vítězství v juniorské kategorii a druhé příčky ve třídě 6 i mezi dvoukolkami absolutně.

img-responsive

Mikuláš Rally (CZ) | foto: Jakub Daniel Machálek, RallyZone.cz

Premiéru v rally si ve Slušovicích odbyl Adam Kout. Na sedadlo spolujezdce si vzal Markétu Skácelovou a společně usedli do Renaultu Clio Sport. Premiéra to byla velmi vydařená, protože smíšené dvojici v konečných výsledcích patřilo první místo ve třídě 8. Úspěšný motokárový jezdec si vyjel také 14. příčku mezi dvoukolkami a 42. místo absolutního pořadí. „Byla to má první rally v životě a přistupoval jsem k ní s velikým respektem. Naším cílem bylo sbírat zkušenosti a závod dokončit do cíle. Začal jsem velmi opatrně a postupně zkoušel zrychlovat. V cíli z toho bylo první místo ve třídě – výsledek, ve který jsme ani nedoufali. Moc bych chtěl poděkovat mé přítelkyni Markétě Skácelové a jejímu tátovi, kteří to svezení zařídili. Markéta mě skvěle navigovala a dávala dobré rady, abychom soutěž dokončili. Dík patří také divákům, kteří vytvořili krásnou atmosféru a skvěle fandili. To bylo pro mne nové a moc se mi divácká kulisa líbila. Za skvěle připravené auto bych chtěl poděkovat týmu Minařík racing,“ sdělil po závodě Adam Kout.

img-responsive

Mikuláš Rally (CZ) | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

Mojmír Mika startoval po roční pauze opět na mikulášské rally. Závodil s Renaultem Clio Sport a spolujezdcem Kamilem Malaníkem. Bohužel posádku hned na první rychlostní zkoušce potkal defekt a penalizace 10 sekund. „Přesně po roce jsem znovu usedl do osvědčeného závodního Renaultu Clio Sport. Po nočním dešti byli tratě místy mokré, proto jsme obuli nové pneumatiky do mokra., což byla dobrá volba. V prvním okruhu jsem udělal defekt levého předního kola a ztratili jsme více jak minutu. Druhou rychlostní zkoušku jsme jeli volným průjezdem a následnou okruhovku jsme vyhráli v rámci třídy 8. Tím jsme si spravili chuť po nepříliš vydařeném začátku soutěže. Na další erzetě jsme zastavovali u havárie jezdce před námi a poslední úsek už dojeli na jistotu. Nakonec z toho bylo 2. místo ve třídě 8. Poděkovat bych chtěl celému týmu Lubomíra Minaříka za perfektní přípravu auta, všem našim partnerům a spolujezdci za super práci,“ prohlásil spokojený Mojmír Mika. V cíli klukům patřilo 49. místo absolutně, 20. místo mezi dvoukolkami, ale náladu si mohli spravit stříbrným umístěním ve třídě 8.

img-responsive

Mikuláš Rally (CZ) | foto: Jakub Daniel Machálek, RallyZone.cz

S Hondou Civic VTi startoval známý herec Lukáš Langmajer, kterého navigoval Richard Nesvadba. „Mikuláš rally je pro mě rodinný podnik, který až na výjimky spojuje obrovské nadšení a lásku k závodění. Tento rok nebyl výjimkou. Znovu jsem měl možnost setkat se s klanem Minaříků a jet s autem, které už dobře znám a stačíme si. Bohužel mne osud nepustil na RZ Lípa, protože posádky před námi havarovaly a průjezdy byly zrušené, ale asi ví proč. Dokroužili jsme šťastně do cíle dostihovky a užili si atmosféru okolo aut. Teď mohu spokojeně plácat vánoční pečivo a vybírat kapra. Všem moc děkuji a přeji, ať se ve zdraví v příštím roce opět sejdeme,“ popsal své působení ve Slušovicích pražský herec Lukáš Langmajer. Posádka zvládla náročné podmínky na trati bez větších potíží a do cíle si přijela pro pohár za 3. místo ve třídě 9. Mezi dvoukolkami se Lukáš s Richardem umístili na 24. příčce a absolutně jim patřila příčka 54.

img-responsive

Mikuláš Rally (CZ) | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

Definitivní tečka za letošní sezonou v podobě Mikuláš Rally is life je za námi. Minařík racing ale nezahálí a již se pilně připravuje na další soutěžní rok.

Loading...
 
Vytisknout

Diskuze: Minařík Racing ve Slušovicích s premiérou Adama Kouta

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Loprais, Aleš

Aleš Loprais: Očekávám těžký a tvrdý Dakar

Pech, Václav - Uhel, Petr

Pech s Uhlem měli pech

Rally Šumava (CZE)

Sezona jako na houpačce Miroslava Čabaje

Rally Kopná (CZE)

Jan Pilař – sezona za volantem Adama a R2 na palci nohy

Březík Adam - Bělák Zdeněk

Druhý splněný sen Adama Březíka

Bisaha, Ondřej

Hyundai s Ondřejem Bisahou obsadil na Pražském Rallysprintu pátou příčku

reklama

Doporučujeme

Mikuláš Rally (CZ)

Tomáš Kostka vyhrál popáté MIKULÁŠ RALLY IS LIFE!

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Mirek Jakeš: „V příští sezóně chceme být na bedně.“

  2. Minařík racing zakončil sezonu ve Slušovicích

  3. Druhý splněný sen Adama Březíka

  4. David Štefan: „Rád bych vyhrával, ale ti první mi to kazí :-)“

  5. Jan Pilař – sezona za volantem Adama a R2 na palci nohy

  6. Sezona jako na houpačce Miroslava Čabaje

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud