Travis Pastrana ovládl Snow Drift National Rally

Josef Janoušek, 3. února 2009, 19:00 Google+

Travis Pastrana se spolujezdcem Christianem Edstromem na voze Subaru Impreza N14 zvítězili v prvním podniku Amerického šampionátu v rally, Snow Drift National Rally.

Subaru Impreza WRX STi N14

Od začátku této klasické zimní soutěže sváděl Travis Pastrana souboj se svým týmovým kolegou Kenem Blockem na stejném voze. Ten si však tuto soutěž za rámeček nedá, skončila pro něj již na pátém měřeném úseku, kdy nejprve vyletěl mimo trať a pozdější technické problémy ho donutili odstoupit  ze soutěže.

Od té doby to byla on man show Travise Pastrany. Zvítězil naprosto zaslouženě v devatenácti z dvaceti rychlostních zkoušek. "Je to perfektní start do nové sezony, rozhodně lepší než v loňském roce"  uvedl vítěz v cili. Jeho náskok na druhého v pořadí Tannera Fousta na voze Hyundai Tiburon, činil necelé dvě minuty. Třetí místo obsadil Andrew  Comrie – Picard s vozem Mitsubishi Lancer EVO IX RS s propastnou ztrátou na vítěze, více jak sedm minut. "Byla to klasická sněhová rally, my jsme se nedopustili žádné chyby a proto jsme v konečném pořadí tak vysoko," prohlásil třetí muž na cílové rampě.

Nováček v závodním poli  Polský pilot Andy Mancin na voze Mitsubishi Lancer EVO IX, obsadil při své premiéře výborné čtvrté místo. Elitní šestku v konečném pořadí uzavíraly na pátém místě William Bacon na voze Mitsubishi Lancer EVO IX a šestý Dave Mirra se Subaru Impreza WRX STI.

Mezi dvoukolkami se z vítězství radoval Chris Greenhouse na obstarožním voze Plymouth Neon, jehož datum výroby je rok 1995.

Závěrem lze říci že první díl Amerického šampionátu dopadl podle předpokladů a bez větších překvapení. Druhý podnik pod názvem Rally in the Acre Wood se odehraje za necelé čtyři týdny 27 – 28. 2. 2009 v Missouri.