Tomáš Urban, 3. listopadu 2009, 17:07 Google+

Honda Civic R3 byla schálena pro JWRC 2010.

barum rally zlín

Poslední zasedání homologační komise FIA potvrdilo nová pravidla pro JWRC v příští sezóně. Podle těch se může zůčastnit i Honda Civic R3.

Pravidla dříve určila, že vozy pro JWRC nesmí být delší než 4150 mm. Honda měla 4270 mm. Vůz R3 je levnější a hodně používaný v národních šampionátech i juniory.

V roce 2008 vyhrál Wilks s tímto vozem kategorii dvoukolek v Rally Finalnd, když porazil všechny S1600, které jely do bodování JWRC.

V letošním roce potvrdil úspešnost tohoto vozu Urmo Aava, když startoval v soukromém týmu s tímto vozem. Byl nejrychlejší na 18 z 22 zkoušek, když dvě zkoušky před cílem musel odstoupit, když poškodil vůz o jeden z velkých kamenů, který se objevil na trati po předchozích průjezdech.

Nyní se tak opět otevírá v JAS motorsportu vývoj a aplikace nových věcí pro příští sezónu - úprava řídící jednotky motoru a ploautomatická převodovka. Cílem je zisk titulu v JWRC.