Rally Monte Carlo: Výsledky shakedownu

iM2, 15. ledna 2013, 15:39 Google+

AKTUALIZOVÁNO + VIDEA; Dnes byl na programu shakedown. Trať byla poblíž Valence a během konání sněžilo, místy byl pod čerstvým sněhem schován led. Pojďme se podívat na výsledky.

Prokop, Martin - Hrůza, Zdeněk

Prokop, Martin - Hrůza, Zdeněk | foto: Joel Martin, RallyZone.cz

Dobře vstoupil do nového angažmá u M-Sportu belgický mladík Thierry Neuville, který vyhrál shakedown. Thierry, který v zimě přestoupil z Citroënu k M-Sportu, byl o 2,6s rychlejší než Sébastien Loeb s DS3 WRC. 3,6 km dlouhou trať zvládl ve třetím nejrychlejším čase Evgeny Novikov s další Fiestou M-Sportu.

Volkswageny získali 5. (Latvala) a 6. příčku (Ogier). Ten měl během shakedownu jednu krizovku, ale naštěstí ji ustál. Rozdíl mezi tovární dvojicí wolfsburgské automobilky byl 0,1s. I na zítřejší den se čeká sněžení. Někteří jezdci dnes zkoušeli sněžné obutí, někteří pneumatiky s hřeby. Výsledky proto nemají moc velkou vypovýdající hodnotu, o tom svědčí i vyjádření z tábora Citroënu: "Dnes šlo jen o to, aby týmy nasály atmosféru Monte Carla."

Podle aktuální předpovědi by měly být tratě minimálně ve středu a čtvrtek pod sněhem. "Když už i zde ve Valence sněží, tak tratě v horách jsou zcela jistě pod sněhem. Viděli jsme, že první  jezdec na trati má opravdovou nevýhodu. Tak snad nám zítra startovní pozice bude přát," říká Sébastien Ogier.