Rally Catalunya: Ogier vítězí i v Katalánsku, mistrem WRC2 Kubica

iM2, 25. října 2013, 22:42 Google+

AKTUALIZACE PO RZ15 - CÍL; Soutěž v Katalánsku má netradiční charakter. V pátek se začíná na asfaltu za tmy, v sobotu se jeden na asfaltu za dne a závěrečný den obstarají měřené testy na šotolině.

Ogier, Sebastien

Ogier, Sebastien | foto: Volkswagen Motorsport

Po RZ15:

Odpoledne byly na programu druhé průjezdy třemi stejnými zkouškami. A opět kraloval Volkswagen, tentokrát byl všech třech nejrychlejší Ogier. Hned po servisu se Francouz dostal na druhé místo a na vedoucího Latvalu ztrácel pouhých 10s, po defektu skvělá stíhací jízda! Hned na další RZ však šel Ogier do čela - z auta Latvaly se po dojezdu kouřilo a pořadatelé oheň chtěli zasit, Fin z toho však nebyl zrovna nadšen. Na této zkoušce, RZ14, poškodil zavěšení své DS3 WRC Dani Sordo a musel na svoji domácí soutěži vzdát. Na poslední RZ15 už k žádné změně pořadí nedošlo.

Po RZ12:

Dopoledne byly na programu tři měřené testy a na všech třech byli nejrychlejší jezdci VW. První dva vyhrál Andreas Mikkelsen a poslední pak Seb Ogier. Celkově Ogier během dopoledne nikdy moc na vítěze neztratil, a tak se na RZ11 posunul hned o dvě místa - z pátého na třetí.

Po RZ9:

Dnes odpoledne byly na programu další tři měřené testy, dva z nich se jely i ráno a jeden ne. Na čele se nadále přetahovali o každou desetinku Jari-Matti Latvala na VW a Dani Sordo na Citroënu. Hned první zkoušku po servisu však vyhrál Seb Ogier, i když Latvala ztratil pouze 0,6 a Sordo 0,7. Na čele se tak osamostatnil Fin. Ogier díky tomuto vítězství povyskočil hned o dvě příčky výše - před Novikova a Hirvonena na 4. pozici. Také Paddon se díky osmému času v RZ posunul před Prokopa.

RZ8 ovládl Thierry Neuville na Fordu. Dani Sordo zajel čas o 1,1s horší než Latvala, a tak náskok Fina na čele narostl na 1,2s po osmi odjetých zkouškách! Novikov se posunul v průběžném pořadí díky svému pátému času na RZ (+4,8s) před Hirvonena, který sice zajel šestý čas v RZ, ale ztratil už více (+12,2s). Tato zkouška byla bodovanou Power Stage, bonusové body si rozdělili:

1) Thierry Neuvile +3 body
2) Sébastien Ogier +2 body
3) Jari-Matti Latvala +1 bod

Hned na RZ9 se situace obrátila, Hirvonen byl tentokrát rychlejší než Novikov a posunul se v celkovém pořadí před Rusa o 0,1s. Náš Martin Prokop také přespurtoval Paddona a přenocuje tak na osmém místě.

A jak vypadá situace ve WRC2? Robert Kubica si jede svoji vlastní ligu, když vede před Seppem Wiegandem na Fabii S2000 o 4 minuty. Třetí je Yazeed Al-Rajhi na Fiestě RRC, který ztrácí dalších 52s. Čtvrtý je Subhan Aksa s Fiestou R5. Až na poslední vložce dne odpadl do té doby druhý Elfyn Evans s Fiestou R5 týmu M-Sport.

Po RZ6:

Dnes dopoledne byly ve Španělsku na programu tři měřené testy. Hned v první z nich, RZ4, zajeli nejrychlejší čas dva jezdci - Jari-Matti Latvala a Dani Sordo. V čele průběžného pořadí se udržoval Sébastien Ogier, který zajel třetí čas. Do problémů se dostal Andreas Mikkelsen, který se propadl ze šestého místa po pátku na deváté poté, co trefil kámen, který prorazil gumu a poškodil tlumič. Do dalšího měřeného úseku už Nor neodstartoval. Zítra bude v rámci Rally2 pokračovat.

RZ5 vyhrál Sordo na Citroënu, což mu stačilo na posunutí se na průběžně druhé místo před Latvalu na VW o 0,5s. Na vedoucího Ogiera Sordovi v tu chvíli chybělo 6,5s a Latvalovi 7s. Díky výpadku Mikkelsena se na deváté místo posunul Martin Prokop a na desáté místo vyskočil Robert Kubica, vedoucí muž WRC2.

RZ6 vyhrál Jari-Matti Latvala o 0,5 před Danim Sordem, a tak do servisu oba jezdci jedou se shodným časem! Sébastiena Ogiera potkal defekt a ztratil necelých 54s, a tak se poroučel z vedení soutěže na šesté místo, na průběžně pátého Novikova však ztrácí pouze 0,4s. Náš Martin Prokop překonal Australana Haydena Paddona jedoucího také na Fiestě RS WRC a je osmý.